Se voi olla hankalaa saada asiallisia vastauksia tänne. Muutamilla lukee viesteissä että asiallisia vastauksia kiitos ja sitä rataa.
Mitä oon tätä Kokkola keskustelua seurannut niin aika harvasti on "asiallisia" vastauksia. Liekö ihmiset jotenkin v*ttuuntuneita vai jotain...
se voi
7
781
Vastaukset
- huomioida niitä
vastauksia, sehän on juuri sitä mitä he eivät toivo. On kyllä muuttunut aika tyhjänpäiväiseksi palstaksi, mutta ehkä kannattaa vain itse yrittää vastailla ja olla tosiaan huomioimatta niitä lapsellisuuksia.
- tätä ei vain ole
takoitettu teidän kaltaisillenne.
- keskusteluissa
tätä ei vain ole kirjoitti:
takoitettu teidän kaltaisillenne.
tarvitaan järkeä ja toisten huomioon ottamista. Tänne näyttää pesiytyneen muutamia älykääpiöitä, jotka ehkä omasta mielestään ovat vitsikkäitä. Eivät varmaan osaa edes hävetä. Sellaista se on elämä, kun on joutunut pienestä pitäen olemaan kaljapullon kanssa ja ilman kasvatusta!
- ettei tämä ole muotoutunut/
keskusteluissa kirjoitti:
tarvitaan järkeä ja toisten huomioon ottamista. Tänne näyttää pesiytyneen muutamia älykääpiöitä, jotka ehkä omasta mielestään ovat vitsikkäitä. Eivät varmaan osaa edes hävetä. Sellaista se on elämä, kun on joutunut pienestä pitäen olemaan kaljapullon kanssa ja ilman kasvatusta!
muodostunut tyhjänpäiväisille jaarittelijoille.
- huomioida niitä
tätä ei vain ole kirjoitti:
takoitettu teidän kaltaisillenne.
Olen kyllä lukenut palstaa jo varmaan 1,5 vuotta. Täällä oli ennen tosi näppäriä vastauksia, kehuinkin silloin palstaa ja kokkolalaisia tosi hauskoiksi!
Nyt taas tyyli on ihan toinen. Jos pyydetään asiallisia vastauksia, niin johan joku tonttu sinne heittää vähintään alapääläppää tai keskustelu muuttuu riitelyksi ja haukkumiseksi.
Kyllä täällä tuntuu aika katkeria ihmisiä nykyisin kirjoittelevan, ehkä he eivät oikeassa elämässä saa suutaan auki ja täällä pitää sitten haistatella kaikille. Siis keskustella ja valittaa saa tottakai, mutta hei, onko pakko olla niin rasittavia v*ttuilijoita koko ajan!
- On helppo
Päästää höyryjä anonyyminä.
Toki kaikilla on oikeus mielipiteeseensä ja tämä on avoin palsta, joten paras vaan olla noteeraamatta. Tai sitten pysyä kokonaan poissa.- p.kele
Täytyy sanoa, että joskus HARVOIN joku positiivisesti yllättää täällä kivalla kommentilla tai asiallisella keskustelulla.
Toinen puoli on se, että joku ei todellakaan uskalla kysyä asiaa keneltäkään tai pyytää neuvoja, ja vastaus latistaa entisestään kysyjää.
Ja miksi häiriköt eivät voisi olla niitä, joiden pitäisi häipyä?
Pitääkö täällä alkaa laittamaan jotain positiivista tai kivat jatkot sullekin -vastauksia typeriin kommentteihin, jotta heräisivät ja huomaisivat mitä todella toiselle ihmiselle kirjoittivat.
Jotain kertoo ihmisestä, jos höyryjä pitää päästää nimettömänä nettiin kirjoittelemalla. Siis se on ok jos aiheesta hieman kiivastuu, mutta nää turhat jutut. Silloinhan on sama vaikka kirjoittaa haistattelunsa Wordillä ja tuijottaa niitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 684537
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h704292Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1112947Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv692854Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p222156Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.582008Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151689- 321513
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1111383- 1851298