Viper Racing tyylistä peliä..

etsimässä?

huippu peli -90 luvun lopulta, en ole törmännyt paljon parempiin ajopeleihin sen jälkeen. siinä on aluksi auto ihan hanurista ja kisoissa pärjäämällä alkaa saada osia autoon. peli onkin ihan erilaista sitten muutaman tunnin tahkoamisen jälkeen, kun on saanut autosta vähän tykimmän.
huippuslaidit pelissä ja näppikselläkin suht kiva ajotuntuma.

niin että löytyisköhän jotai vastaavaa?

2

340

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sälli

      Suosittelen

    • nifties

      Sportscar GT

      En tiedä miten tuo kirjoitetaan tarkasti.

      Tuo ilmestyi hieman Viper Racingin jälkeen ja vahinkomallinnus oli tuossa pelissä aivan loistava, fysiikka oli muutenkin helevetin hyvä ja tuntuma autoon säilyi ratilla ajaessa koko ajan. Ainoa paska homma tuossa pelissä oli vaan se että oman auton ääni tuli niinkuin jostain perseestä ja toisten autojen ääni peitti sen helposti niin ettei kurveissa kuullut milloin renkaat meinasi lähteä alta. Jos jostain saat tuon vielä jostain käsiisi, niin kannattaa ehdottomasti kokeilla.

      Tuossa oli sama periaate kuin Viperissä, eli ajaa kisoja ja virittää autoja.

      Viper oli kyllä helvetin hyvä LANissa ja tykkäsin ajaa sitä niin että oli ne renkaat ja jouset näkyvissä, tuli kunnon vauhdin tunne kun vain päästeli menemään. Muutenkin se oli hyvä moninpelaajan hupipelinä kun autoon tuli todella helposti vahinkoa ja piti varoa muita kilpailijoita ettei matka tyssäisi liian äkkiä. Ainoa mistä en oikein tykännyt, oli auton huono kiihtyvyys moninpeleissä, jossa auto oli sitä perushuttua mitä yksinpelin alussa tarjoiltiin.

      Muita loistavia pelejä LANiin oli esimerkiksi toca2, jossa sai päästellä ensin moninpelissä sijoitukset ja sitten ajaa itse kisa. Vauriomallinnus oli aivan syvältä perseestä, eikä fysiikassa muutenkaan ollut niin paljoa kehumista, vaikka sitä silloin arvosteluissa ylistettiinkin, mutta LANissa tuon pelin kanssa on monta hauskaa hetkeä koettu. ts. Paras moninpelimoodi mitä olen ikinä missään autopelissä kokenut.

      Tuo 90 luvun loppu oli vielä sitä aikaa kun netin kautta ei viitsinyt pelata ja maksaa itseään kipeäksi. Pelitkin olivat vielä hyviä moninpeleihin kun ei tarvinnut kuin yhdeltä CD:ltä asentaa kaikille ja sen jälkeen yhden hostin käynnistää levykkeeltä peli ja kaikki saivat liittyä ja pelata rauhassa. Nyt yhtiöt tekevät pelit naamat sianvituilla ja kiroilevat vain varetuksesta ja hankaloittavat toimintaa niin ettei itse ostettua peliä pääse edes pelaamaan jollei ole kokoaikaista nettiyhteyttä auki josta voi pelin asentaa ja josta koko ajan varmistetaan onko peli aito vai ei. Jokainen halukas pelaaja tarvii tietysti täysin oman ja varmistetun alkuperäisen CD:n tai DVD:n ja sitten kun viimein pelataan, pelaajat mutristelevat vain yksin kotonaan netin äärellä eivätkä näe kanssapelaajiaan tai puhu kuin netin kautta toisilleen. Vituiksi on pelit ja ajat menny.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      403
      30637
    2. Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi

      Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      476
      4096
    3. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      2697
    4. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      1865
    5. Teille, Venäjällä pelottelijat

      Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?
      Maailman menoa
      589
      1643
    6. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      86
      1579
    7. Kakista se ulos nainen vihdoin viimein

      Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.
      Ikävä
      75
      1555
    8. Ujostuttaa eräs aikuinen mies...

      Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit
      Ikävä
      59
      1477
    9. Jos me käytäs nainen

      Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?
      Ikävä
      72
      1228
    Aihe