Kuulin kaverilta joka käy koulua tuolla Harjavallan suunnalla, joka sijaitsee parikymmentä kilometriä Porista johonkin päin. Siis mitä kuulin...ainiin. Siellä painelee joku vartija vanhalla, ehkä -85-87 vuoden jetalla ympäri kylää. Siis ei helvetti, meinasin vetää pullat nenään.
Vartijan auto
tukehduin pullaan
3
1761
Vastaukset
- ...............
Jos se on firman tunnuksilla varustettu piiriauto, niin kieltämättä on aika iäkäs. Jos se on ko. vartijan oma henk.koht. auto, niin jokainen ajaa juuri sellaisella autolla kuin haluaa.
- tukehduin pullaan
Firman logo kyljessä...hei, miten mä saan pullani pois nenästäni?
- plääh.
tukehduin pullaan kirjoitti:
Firman logo kyljessä...hei, miten mä saan pullani pois nenästäni?
No entäs sitten?? Kohteiden väliset siirtymät voi mennä vaikka mopolla jos haluaa. Pk-seudulla yks esimies kierti kohteita ratikalla!! En minäkään ostaisi heti ensiksi uutta autoa jos oman firman perustaisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19022471Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant849682Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.477645Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886428SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1906146Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot495142HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1204812Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074499Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,432738Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1052257