haluaisin kokeilla...

...wind wakeria tietokoneella että minkälainen se on ja kannattaako sitä hankkia sitten cubelle kun en tiedä kovin siittä, jotkut sanovat sitä liian helpoksi ja liian paljon seilailua ja jotkut huippu peliksi, haluaisin varmistua että kannattaako ostaa se vai odottaa rauhallisesti legend of zelda twilight princessin tuloa
vastatkaa pliis. ei mitään arvostelu vstauksia kyseisestä pelistä.
5323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Et jaksa venata nii ota wind waker koska ite tykkäsin siitä ja kyllä se Lievittää zelda kuumeen :P

Äänestä

Osta Wind Waker GC:lle heti! Se on pakkohankinta! Emulaattorilla se on varmaan aika huono, koska se ei tuo samanlaista tunnelmaa, kuin GC:llä.

Wind Waker on normaali (vaikeusasteellaan) eikä mikään helppo. WW ei ole lyhyt ja siinä on yhteensä 7 luolastoa ( muut pitkät Sidequestit ja asiat, mitkä sinun pitää tehdä jos haluat päässä pelin läpi esim. Endless Night kun haet kolmannen Pearlin).

Siis kannattaa ostaa Gamecubelle... ja kannattaa ostaa Twilight Princess myös! =)

Äänestä
  • KYLLÄ! O=sta Wind Waker! Mutta olen eri mieltä tuosta vaikeustasosta. Se nimittäin vaihtelee niin paljon, että keskimääräinen vaikeustaso hämää. Esimerkiksi vikassa temppelissä: Pääkkä ( Ganondorf) on helpompaakin helpompi, mutt se paikka missä on useita ovia kestää ilman WalkThrougia aika kauan tajuta! Mutta Wind Waker on totisesti hyvä hankinta!
    Hyvää joulua kaikille!!: Toivoo:Masterzelda

    Äänestä

KYLLÄHÄN SE HELPPO ON, MUTTA MIETITTÄVÄÄ RIITTÄÄ. HAASTEEN EI PITÄISI OLLA ONGELMA, SILLÄ PELINHÄN VOI AINA PELATA MINIMI TILANTEELLA, ELI 3-SYDÄMMELLÄ ILMAN PULLOJA.

KYLLÄ WIND WAKER ON IHAN HYVÄ PELI JOS SATUT PITÄMÄÄN OCARINA OF TIMESTÄ TAI YLEISESTIKKIN ZELDA PELEISTÄ.

Äänestä
  • ocarina of time ja majoras mask nintendo 64 ja ne sattuu olemaan mun parhaita pelejä(ostin Ootin entiseltä kaveriltani ja varmaan pari kuukautta sitten majorasin yhdestä peli liikkeestä kun kysyin miksi teillä on mario64 esillä ja kysyin myös onko muita 64 pelejä ja oli vielä majoras mask kun oli jäänyt varastoon kun cube tuli kauppoihin)
    haluaisin kokeilla wind wakeria (entisellä ystävälläni on se mutta enkä ole koskaan kyllä päässyt kokeilemaan vaan olen kattonut vierestä)
    kokeillakseni onko hyvä pelattavuus.
    kokeilin tietokoneella ocarinaa ja majorasta (vain alkua)aiemmin ostoa että kannatteeko ostaa ja aattelin saman tehdä tässäkin että hankin emulaattorin ja wind waker pelin ja kokeilen jonku aikaa ja poistan lopulta.
    siis vain kokeilisin vähän samoin ja sitten päättäisin ostanko vai enkö.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


drandula kirjoitti:

...wind wakeria tietokoneella että minkälainen se on ja kannattaako sitä hankkia sitten cubelle kun en tiedä kovin siittä, jotkut sanovat sitä liian helpoksi ja liian paljon seilailua ja jotkut huippu peliksi, haluaisin varmistua että kannattaako ostaa se vai odottaa rauhallisesti legend of zelda twilight princessin tuloa
vastatkaa pliis. ei mitään arvostelu vstauksia kyseisestä pelistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu