Toissa aamuna oli takaovemme edessä harmaavalkoinen kissa ja naukui sisälle. En päästänyt koska ajattelin että se on naapurin kissa joka on päässyt karkuteille. (Naapuri kyllä yleensä pitää kissaa ulkona valjaissa) No eilen kissa ilmestyi vielä aamulla ja illalla ja nyt tänä aamuna myös. Mitä pitäisi tehdä, kissa näyttää tosi hyväkuntoiselta ja hyvinsyötetyltä. Säälittää vaan kun toinen paleltuu tuonne ulos. Onkohan sillä omakin koti tässä lähellä.. Se ei kumminkaan koko aikaa istu ovemme edessä, ilmestyy aina jostain. Saako kissoja pitää ulkona ilman hihnaa?
Onko kellään kissaa hukassa
Palokassa
3686
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ilmoita tuonne:
http://www.ksesy.fi/
Sven Nyberg p. 014-372 2231
0400-545 038 Puhelinneuvontaa
Marika Oksanen 040-4190365 Jyskä,Vaajakoski,Jyväskylän pohjoisosa (Huhtasuo, Kangasvuori, Sulku, Kaakkolampi,Kangaslampi, Halssila, Aittorinne, Aholaita, Pupuhuhta)
Älä vie nybergille, epävarmaa sattuuko muistamaan että sellainen kissa on hallussa jo omistaja kysyy.
Meille kävi niin, oli siellä 1,5 viikkoa kunnes kuultiin, että näinkin voi käydä (miksi, ei selvinnyt) ja käytiin kattoon ja kisu oli siellä. Yht.teidot otettiin ylös jotta ilmotetaan jos tuodaan, mutta ei ilmoitettu ja kissa oli jo siellä kun kysyttiin.
Ota kissa sisälle ja laita ilmotus lehteen, omistaja taatusti maksaa sen jälkikäteen.
ettei kissa palellu tai jää auton alle. Voithan kysellä naapureiltasi että onko joltain kissa kadoksissa, saattaa olla että kissa on joltain lähinaapurilta koska se pyörii pihallanne.