mistäköhän johtuu kun pääsen kyllä sisään suomi24 chatin huoneisiin mutta ei näy kun kehykset... nimimerkkilistaa ei tule ollenkaan eikä mitään mitä huoneessa puhutaan?
chat ei toimi!?!
mimmuli
9819
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Suomi24:ssä alkaa olla satoja sättäreitä, joilla ei sättihuoneet pelitä. Ja vikana pidetään kaikissa tapauksissa oman koneen palomuureja tai asetuksia.
Alkaa tuntua, ettei vika olekaan omassa koneessa. Mulla on sättihuoneet avautuneet normaalisti jo vuosia, kunnes pari viikkoa sitten en enää päässytkään niihin.
Missä vika on oikeasti???
niinpä... mulla kans ei ole toiminut varmaan pariin viikkoon.. alkaa tympiin pikkuhiljaa.. enkä ole edes palomuurin asetuksia vaihtanut enkä mitään... vika on pakko olla jossain muussa kuin omassa koneessa
Mä pääsen kyllä sättihuoneeseen sisälle. Yhden F5:n jälkeen alkaa lataaminen, joka kestää ja kestää. Sitten latautuminen yhtäkkiä vaan pysähtyy ja siinä vaiheessa kirjaudun ulos.
Outoa, jos mun omaan koneeseen on tullut tommonen vika.
sama juttu =/ hermostuttaa tämmönen..
Juuu..Vika voi tosiaan olla suomi24:n/eniron päässä,mutta ei välttämättä. Kannattaa kokeilla useilla eri selaimilla ja samalla myös varmistaa, että niistä on käytössä uusimmat versiot. Kannattaa myös tarkitaa, että uusin Java on asennettuna. Itellä on pelittäny ja pelittää ilman mitään ongelmia uusimman FireFoxin ja Javan kanssa. Noista palomuurista sen verran, että siitä ei ole nyt kyse, että se estäisi, koska jos kuitenkin päästää kirjauumaan sisään. Jos palomuuri olisi esteenä, niin se ei kyllä päästäisi noin pitkälle.
kiitos :) pitää yrittää..
Ensimmäinen kerta, kun joku vastaa noin selväjärkisesti!!!
Mulla pitäisi päivitykset olla OK, mutta pitänee koettaa toista selainta.
Palomuuri onglema se voi olla, ainakin minulla on, jos olen kytkenyt, soneran/f-securen palomuurissa "lapsilukon" -päälle niin silloin pääsen kyllä huoneeseen mutta se vaan lataa lataa ja lataa... Kun kytken lapsilukon poispälltä niin taas pelittää.
Mistäköhän tuollainen "lapsilukko" löytyy Nortonissa (2005)?