HÄNNÄSTÄ KARVAT POIS?

Mikä avuksi

Onkohan kenelläkään tietoa tähän, mistä vois johtua ja mikä avuksi kun 3,5v urokselta lähtee hännästä karvat eikä ole paleltunut`?

Kiitollinen

5

1514

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minna

      Useilla lyhytkarvaisilla uroskoirilla lähtee häntärauhasen kohdasta karvat pois..liittyy jollain lailla testosteronijuttuihin! Mutta mistä kohdasta häntää karvoja on lähtenyt? Koko hännästä vai pieneltä alueelta?

      • ja lisää lähtee..

        Hei!

        Koko hännästä melkein noin puolet , toiselta puolelta.


      • minäöh
        ja lisää lähtee.. kirjoitti:

        Hei!

        Koko hännästä melkein noin puolet , toiselta puolelta.

        Sukulaisten koiralta lähti samalla tavalla karvat juuri tuli kokeista tässä pari vk. sit ja se oli joku talirauhas juttu mihin ei oo keksitty lääkettä.. Ei välttämättä oo sama sun hauvelilla mutta kannattaa varmaan mennä lääkäriin sen kanssa.. onko muuten apaattinen`?


    • Nimetön

      Kaverillani on uros bokseri ja sama vaiva. Käyttivät eläinlääkärillä, jolloin selvisi että sitä esiintyy tiettyjen rotujen uroksilla ja johtuu ihan koiran hormooneista.

    • BOKSERIN EMÄNTÄ

      se voi olla jonkun vitamiinin puute,a.b.d ihan minkä näistä mainitsemistani tahansa.mutta voit yrittää myös jollain apteekista saatavalla puhdistus aineella iltaisin javoidetta nimeltä bemetson-k.hinta on jotain 19 euroa 100g tuubi.on todella hyvä voide,oman koirani kyynärpäät menivät mustalle ruvelle,olen käyttänyt nyt voidetta 3v.kaikki kunnossa.KOKEILE.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1261
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      888
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      794
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      632
    6. 32
      625
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      568
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe