vastatkaa seuraaviin koska saan sims 2 vasta jouluna
1:kuinka monta kerrosta taloihin voi tehdä?
2:pitääkö ruoka hakea kaupasta?
3:mitä tapahtuu jos simien toiveet eivät toteudu?
4:kuinka usein ruokaa tarvii ostaa?(jos tarvii)
5:arvioi kuinka paljon tavaroita? (asteikolla 1-10
6:kuinka monta naapurustoa siinä on?
vastatkaa edes joihinkin näihin kymysyksiin, niin olisin iloinen:)
pistä kysymyksen numero ennekuin vastaat
1:kuinka monta kerrosta taloihin voi tehdä?
2:pitääkö ruoka hakea kaupasta?
3:mitä tapahtuu jos simien toiveet eivät toteudu?
4:kuinka usein ruokaa tarvii ostaa?(jos tarvii)
5:arvioi kuinka paljon tavaroita? (asteikolla 1-10
6:kuinka monta naapurustoa siinä on?
vastatkaa edes joihinkin näihin kymysyksiin, niin olisin iloinen:)
pistä kysymyksen numero ennekuin vastaat
Vastaukset 13
Vanhimmat
1:kuinka monta kerrosta taloihin voi tehdä?
5.
2:pitääkö ruoka hakea kaupasta?
Ei välttämättä, sen voi myös tilata puhelimitse tai internetin kautta :)
3:mitä tapahtuu jos simien toiveet eivät toteudu?
Tavoitemittari näyttää punaista, jolloin simit ovat surullisia.
4:kuinka usein ruokaa tarvii ostaa?(jos tarvii)
Riippuu kuin paljon syö. XD Jääkaapista voi tarkistaa kuinka paljon ruokaa on jäljellä.
5:arvioi kuinka paljon tavaroita? (asteikolla 1-10
Öö.. En oikein älynnyt. Siis tavaroita on kyllä paljon ja niitä voi ladata aina lisää.. O_o Niitä voi ostaa niin paljon kuin rahaa riittää. Taloon mahtuu loputtomasti, siis..
6:kuinka monta naapurustoa siinä on?
3. Omia voi myös tehdä.
ja se tarkoitti sitä se tavara asteikko että kuinka paljon tavaroita mielestäsi on kok sims 2?
liian vähän = 1-10 = paljon
1. PC: 2 PS2: 1
2. PC/PS2: Se pitää ottaa jääkapista :D
3. Öh.. en kyllä ole kiinnittänyt siihen huomiota..
4. Ei sitä pitäisi ostaa?
5. no en miä niitä laske xD
6.En muista xD
1.viisi kerrosta kai =)
2.ruoan voi siis ostaa kaupasta,mutta itse joskus poistan tyhjän jääkaapin ja ostan tilalle uuden täynnä ruokaa olevan :D tai sitten tilaan puhelimitse tai netistä :D (voi tilata pizzaa puhelimitse ja yliopisto lisärin mukana jopa kiinalaista ruokaa)
3.siis mieliala menee huonoksi ja tulee sellanen professori,jos mieliala on tavotteet on ihan punaista ja huonoimmalla..professorio vai mikä onkaa tekee sille simille jtn et se nousee vähä toi tavote juttu ylemmäs :)
4.siis just riippuu kuinka paljo syöt,jos paljo nii ruoka voi loppuu ehkä vikossa parissa :D tai en tiiä,sen näet sitte ite :D riippuu onko simejä paljo ja onko ne ahmatteja :D
5.nooh..aika paljo erilaisia tavaroita,niitä on asteikol 8,mutta sitte ku on niille kaikille tavaroille melkei eri värimahdollisuuksia paljo!et tavaroita sillee 9 :)
6.eli kolme naapurustoo(outolaakso-ufoja ja sillee aavikko kasvillisuutena,kauniala-mikä on sillee normaali mut kaikkein paras ja se on virheä kasvillisuutena eli ruohikkoo ja koko naapurusto on sillee kivasti juones mukana jossa kato yks johanna goottila,outolaaksos se sitte voi kävellä vastaa!,veronala-vihreetä on ja sitte kaks sukuu riitelee :D )nii ja ite tietty voi tehdä :D siinä niitä =)
7:kuinka monta perheen jäsentä mahtuu perheeseen?
8:kuinka paljon rahaa on aluksi perheellä?
9:kun pelaa niin näkyykö muut talot vastpuolella katua?
10:onko kaupungilla ravintoloita?
11:kyllästyykö helposti?
7: 8
8: 20 000 s
9: talot näkyvät jos omistat yöelämää-lisärin
10: kaupungilla on kaikenlaisia paikkoja ja lisää voi tehdä.
11: minusta ei kyllästy helposti mutta joskus on kiva tehdä jotain muutakin :)
12:onko naapurustoa vaikea tehdä?
13:pystyykö pitämään juhlat?
14:onko omia autoja?
15:kuinka paljon mahtuu taloja 1 naapurustoon?arvioi
12. Ei ole. Siinä on valmiita "pohjia" joihin sen rakentaa. (joku täydentäköön)
13. Pystyy.
14. Autot tulevat yöelämässä
15. Paljon (ainakin 30)
eli siis 12.kysymykseen jtn:ne naapurustopohjat ovat pohjia :D eli sulla on alus monta mahdollisuutta et onko sun naapurusto sellanen et siel on järvee näkyvis ja silta,vai erämaassa oleva tai aavikkoo kokonaan jne..ja lisäks voit sä enemmänki naapurustoja tehdä mut tietsikalt menee kivasti tilaa =/ ellei sitte oo super kone :) nii ja ei oo vaikeeta tehdä naapurustoo,se pohjahan on valmiina ja sen saa vaa ite valita yhestä valikosta et minkä ottaa sillee kivasti.. =P mut talot pitää ite rakentaa ja siinä on kova homma!sen voi sanoo =P kaikki kaupat jos haluaa ostaa vaatteita ja sillee..(ellei tee sitä koodii mikä voi sekottaa koneen kyl kuulemma joskus..ainaki joillain on sekottanu ja se on:boolProp testingCheatsEnabled true ja muutama ylöspäin niin siinä kerrotaanki niistä koodeista,otsikkona joku:Koodit!tai sillee..siel on miten tota koodii käytetää ja miten pystyy ostaa niitä vaatteita..ellet tienny =) siinäpä jtn :)
ää!!!!Pitääkö olla itse the sims2-peli joshaluaa hankkia jonkun lisä osan(onx tää ihan tyhmä kysymys??)??Ku en kauheesti tiiä näistä jutuista?????AUTTAKAA JOKU MUA!!!!!!
Tottakai pitää, eihän se muuten toimi! Luulisi jo järjenkin sanovan, että Yliopisto ja Yöelämää ovat LISÄosia.
täytyy olla sims2 jos aikoo ostaa siihe lisäosii
..te viel sanoo siit kakkosest jotai jos tulee mielee ja jos haluutte vaiks lisät jotai kysymyksii