Kysymys

Järjestetäänkö Tallinnaan ollenkaan risteilyjä jossa oltaisiin kaksi yötä laivalla? Ei innosta tuo Ruotsin suunta. Ostosmatkailu Tallinnaan kaksi yötä laivalla.
3525
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tallinkin jouluristeily on sellainen, muuten ei tarjolla. Menee reittimatkoilla ja yöpyy hotellissa, niin me tehneet, tai sitten kaksi peräikkästä reissua.

Äänestä
  • Ota hotellipaketti ja biletä Tallinnassa - ei ole kelluntaristeilyitä Tallinnaan. Matka on näes hieman lyhyempi kuin Stockikseen.

    Äänestä

Ainoa vaihtoehto on mennä Vikingin Rosellalla,
mutta päivästä tulee varsin pitkä. Ei ole varsinaisesti risteily, vaan on ostettava kaksi reittimatkaa:

Lähtö Helsingistä 21.00, maihinnousu aamulla
08.00 mennessä. Matkatavarat otettava mukaan.
Koko päivä Tallinnassa.
Laivaannousu yöllä 00.10, paluu Helsinkiin 11.15

Äänestä

Kommentoi aloitusta


risteilylle kirjoitti:

Järjestetäänkö Tallinnaan ollenkaan risteilyjä jossa oltaisiin kaksi yötä laivalla? Ei innosta tuo Ruotsin suunta. Ostosmatkailu Tallinnaan kaksi yötä laivalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu