niin siis lähetin jo yhen viestin mutta unohin pistää puhelin mallin kokonaan;) joten, 1 tai enemmän hyvää syytä niin ostan, ja ei mitään ulko näköön liittyvääx)
CF62 antakaa
1 hyvä syy miksi ostaa:D?
71134
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
nyt tuli paha kysymys! 1 syy miksi OSTAA cf62?! tiedän vain syitä, miksi EI OSTAA cf62:sta...! no jos sua ei haittaa se, että akku on paska ja joutuu ravata joka toinen päivä huollossa, ni kait, A) suuri näyttö jossa 65.365 väriä (lasketaanko tämä nyt ulkonäköön...?) ja siinä ne tais sitten ollakin. mitäs sä haluut kännykältäs? jos se on vaan soittamiseen ni siitä vaan, mutta jos kanssa kuvat, soittarit ja silleen kiinnostaa, ni ÄLÄ HERRA ISÄ OSTA CF62:STA!! ei siinä ole kameraa ja muisti on aivan onneton 1,6 mt. äänet ovat 16-ääniset mikä on säälittävää. hinta on 69€. jos kunnon luuria haluut ni osta siemens CX70! cx70 maksaa 129€. katoppa vielä tuolta -> http://www.puhelinvertailu.com/index.php?eka=cf62&toka=cx70&kolmas=
joo en hanki...kiitokset varotuksesta;)
Olen käyttänyt viikon cf62, todella hyvä puhelin. Toimii mulla ainakin hyvin, myös akku. Kuvat selkeitä jne. Ei mitään vikaa, ainakaan vielä
Mä ostin kans kyseisen puhelimen. Ollut positiivinen yllätys. Ominaisuuksia enemmän kuin osasin odottaakkaan...Se on hyvän näkönen ja simpukkamallinen. Tässä kaksi ominaisuutta mitä halusin. Sekä sillä pystyy soittaan ja lähettään viestejä.
Ja yksi tärkeä on tällain työpuhelimena, niin voi laittaa monta numeroa, sähköpostios. url, yritys, katuosoite ym tietoja yhden nimen alle.
Ostettiin myös ekaks puhelimeks 8 vuotiaalle tytöllemme ja hänelle ainakin riittää toiminnot ja muut sydeemit.Eipä tuon ikäinen kyllä vielä puhelimella paljon mitään tee mutta saapa ainakin yhteyden kun ei oo maisemissa.Ja ihan mainiosti on toiminutkin.
Sain CF 62 puhelimen, enkä osaa laittaa näppäinlukitusta päälle, toisin sanoen ei kysy PIN koodia. Toiseksi PIN2 koodia en ole asentanut ja kun tarjosin 2 kertaa haluamaani numeroa (kuvittelin vasta antavani tunnusta) se varoitti että minulla on enää 1 yritys, joten en enää uskalla mitään tarjota, löytyykö jostain esim. tehdasasetus numero. Hieman outo Nokian jälkeen, mutta edistyneempi kuin entinen vanha pulikka, siinä lukittiin näppäimet ok *. Kiitos jos joku vaivautuu vastaamaan.
Puhelinhan on simpukkamalli, jossa käytännössä on siis automaattinen näppäinlukitus, kun pistää kannet kiinni.