Kävelytuolin

Poika tykkää potkutella pieniä hetkiä kävelytuolissaan,mikä on oikea korkeus,miten jalkojen/varpaiden tulee ottaa maahan kiinni?
3199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Muistaakseni olen lukenut tuosta jonkun jutun, ettei lapsi saisi ollenkaan varvistaa. En ole varma, mutta tämä on vain muistikuva pitkän ajan takaa.

Äänestä
  • Musta sellainen kävelytuoli on ihan turha ostos.Oppii ne kävelee ilman tuoliakin, ainakin meillä.

    Äänestä

  • minsku kirjoitti:

    Musta sellainen kävelytuoli on ihan turha ostos.Oppii ne kävelee ilman tuoliakin, ainakin meillä.

    Me saimme kaverilta heidän vanhan kävelytuolin, enkä ole hetkeäkään ajatellut, että tuoli opettaa lapsen kävelemään.
    Meidän tyttö viihtyy siinä, kun pääsee liikkumaan eikä tarvitse kökötellä lattialla.
    En tietenkään pidä tyttöä siinä kerrallaa kauaa, mutta esim. kun laitan ruokaa, tyhjennän tiskikonetta jne. niin silloin tytteli rullailee sen kanssa lähelläni keittiössä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


oikea korkeus? kirjoitti:

Poika tykkää potkutella pieniä hetkiä kävelytuolissaan,mikä on oikea korkeus,miten jalkojen/varpaiden tulee ottaa maahan kiinni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu