Teimme tänään päivityksen sähköpostipalvelimille klo 11-17. Tästä syystä palvelu hidastui merkittävästi eikä sisään päässyt kirjautumaan, ja jos pääsi kirjautumaan viestit eivät avautuneet. Tilanne on nyt saatu vakautettua ja päivitetyt palvelimet toimivat, joten postilaatikkokin latautuu nopeasti.
Pahoittelemme päivityksestä aiheutunutta haittaa.
Tehtyjä korjauksia:
- tehostettu roskapostisuodatus
- mahdollisuus lähettää viesti yli 20 vastaanottajalle
- Piilokopio-kenttä on palautettu
- uutiskirjeet näkyvät paremmin
- luonnokset-kansion ongelmia korjattu
Päivitys
10
636
Vastaukset
- tehdäämpäs
sitten tarkastus miten pelittää.
- *pyörittää päätään*
samalla tavalla ne näkyy kuin tähänkin asti.
"Pyydettyä toimialuetta "loggedin.posti.suomi24.fi" ei löytynyt. Tarkista toimialueen nimi ja yritä uudelleen tai ota yhteys järjestelmänvalvojaan."
Tuon lisäksi kysytään käyttäjätunnusta.
Kun Operan laittaa esittäytymään IE:nä, sisään pääsee. Sama ongelmahan oli kesälläkin, silloin se korjattiin mutta nyt taas syrjitään Operaa...- S24ylläpito
Olemme muuttaneet järjestelmää nyt niin, että Operasta ei enää pidä valita asetusta identify as Internet Explorer, vaan käytä asetusta Identify as Opera.
- avaudu.
Laatikkoon kyllä pääsee hyvin, mutta mitkään viestit ei aukea. Monta päivää jo ollut jumissa. Milloinka pelaa?
- ei toimi
Operalla ei pääse vieläkään posteihin. Tehkää jo asialle jotain!!! Selainta en jumankekka vaihda sen takia!!!!!
- Arska
Teimme tänään päivityksen sähköpostipalvelimille klo 11-17 eli saimme siihen tuhrautumaan jumalattomasti aikaa. Tästä syystä palvelu hidastui merkittävästi eli oli penteleen hyvä päivitys, eikä sisään päässyt vieläkään kirjautumaan ja jos pääsi kirjautumaan viestit eivät jostain meille käsittämättömästä syystä avautuneet. Tilanne on nyt saatu vakautettua - mikään ei vieläkään toimi, ihan tasapuolisesti - ja päivitetyt palvelimet toimivat, joten mielestämme postilaatikkokin latautuu nopeasti. Siis meidän standardien ja nopeuskäsityksen mukaan!
Pahoittelemme päivityksestä aiheutunutta haittaa.
Tehtyjä korjauksia:
- tehostettu roskapostisuodatus. Meille ei tule, mutta nyt teille tulee.
-mahdollisuus lähettää viesti yli 20 vastaanottajalle - jää nähtäväksi miten tuo näkyy vastaanottajan spammifilttereille, eli miten se pisteytetään. Voipi olla, että menevät syötäviksi.
- piilokopio-kenttä on palautettu. Borderline, saattaa olla ihan hyväkin juttu. Ei ollut vaikea toteuttaa, joten ehkä se jopa toimii.
- uutiskirjeet näkyvät paremmin. Siis mitä? Onko niissä ollut sitten jotain muuta vikaa kuin että html muotoiset näyttää yhä pelkän sorsan?
- luonnokset-kansion ongelmia korjattu - mitä, sitä emme tietenkään kerro, arvatkaa itse. - Kypsä
Alkaa pikku hiljaa viiksettämään, kun ensinnäkin joutuu venttaamaan viikon, että pääsee kirjautumaan sisään (johtuuko kaikista näppäristä liikkuvista mainoksista ym. "pureskeltavasta"?)
...ja sitten kun on kirjautunut, ei pääse lukemaan TAASKAAN postejaan!!! (Firefoxillakaan!)
Alkaa olla melko pitkä sladdi otsassa!! Tuleeko parannusta, vai selitelläänkö taas?- Suomi24
Pahoittelemme tilannetta T. suomi24.
Heh eh ja sitä rataa.
- Hyvä ehdotus
HYPÄTKÄÄ S24 "YLLÄPITO" KAIVOON!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja12914290Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va275918SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545465Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2984319HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.384077"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste993651Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant23561Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan223528Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan592611Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.931408