Kaverilla tollanen ja kehuu kovasti.
En o nähny esitteissä,mut kuulemma ihan yleinen.
Sanovat että aina keula pystyssä ja menee liukkaasti tunneleissa.Kuulemma kakspäällä terhakka ja vaimonsa ihan kuumana odottelee seuraavaa ajelua.
Onx kellää jotain linkkii tai jotain tietoo?
En o nähny esitteissä,mut kuulemma ihan yleinen.
Sanovat että aina keula pystyssä ja menee liukkaasti tunneleissa.Kuulemma kakspäällä terhakka ja vaimonsa ihan kuumana odottelee seuraavaa ajelua.
Onx kellää jotain linkkii tai jotain tietoo?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Se on Ymaha Figaro eikä mikään viagra!
ostin loppukesästä viragon ja olin iki onnelinen.
tosi?!?! Taidat si olla aika pöpi?!
kun faari osti Virago 750 ja mä ajelen Virago 535:lla. Joku ystävistä keksi sen, että viagrahan niillä on molemmilla ja arvaahan sen, kun yli 60 lasissa, että ne sitä tarvitsee. Hauskaahan leikkiähän se on, mutta me olemme ihan tyytyväisiä pyöriimme ja niillä ajelemme niin kauan kuin yleensä ajelemmekin.
Mun piti kuitenkin ostaa oma, kun tuota "tonnistoa" on enemmän kuin 50 kg. Ei se ole ainakaan pienenä kahden pyörä, jos painoa on liiemmin.
moi olen tosi pieni nainen,painan vain n.45-47kg.
olen ajanut nyt 3 kesää yamaha virago 535.tä.
ai jai se on minun rakas pyöräni.ja minulle niin
kun nakutettu ja niin hyvin pelaa vaikka jo -91
mallia.äijäni ajaa 750 kuutiota misä en saa edes
koipiani maahan se on simmonen kamala möhkö.Oma
jammuni se maailman paras.
Olipa hauska lukea viestisi. Mulla on saman vuoden pyörä ja muutenkin olen samaa mieltä. Muuten, mikä väri sun pyörässä on? Mulla on hopean harmaa. Jopa väriin tykästyin heti, vaikka muitakin oli tarjolla. Niinpä siitä tulikin mun pyörä. Olen sun kanssa samaa kaliiberia, vaikka olen painavampi, mutta jalat ovat yhtä lyhyet. (kaapin alla kasvatettuja, vai? ;o) )
Näin vuosia sitten eka kerran pikku-Viragon maantien laidassa, kun istuin vielä ukon perällä. Menin heti tien yli, vaikka ukko sanoi: mitä sä nyt sinne??? ja pyysin kokeilla, miltä tuntuu istua sen selässä. Sain istua ja siitä lähti rakkaus tuohon pyörään.
Ajellaan taas pian, viimeistään 15.4. johon olen merkinnyt seisonnan päättyneeksi. Yleensä silloin olen lähtenyt kokeilemaan. Turvallisia kilometrejä tulevalla ajokaudella sinullekin...
terve nyt en ole ollut vähään aikaan tietokoneella,joten vastaan nyt vasta.Se mun 535
viragoni on sininen siis-91 mallinen.kaatumaraudat hommasin kun nurmikolle sen kanssa viime kesänä levasin,luojan kiiton ei
naarmuakaan pyörääni,jammustani vähän bensaa valusi.onneksi nuo ukot nosti hänet heti pystyyn.
ja komiat kromiset peilit laitettiin,muuten kaikki vanhaa ja alkuperästä.kiiltää ja huollettu
on nyt käyn laittamassa kullalleni tallissa aina
välillä peittoa päälle ettei tuu kylmä.ja eiku
ajamaan heti kun kevät antaa periksi.moro
Kovasti odotan kesää ja ajokelejä... Mulla oli jo kaatumaraudat ostettaessa, mutta kiitos Luojan, en ole tarvinnut ja toivotaan ettemme enää tarvitsekaan. Ne oli asennettu jo Saksassa, josta pyöräni tuli tänne kylmään pohjolaan. Joku naisihminen sen on omistanut ennen minua, ja on tainnut munkin pyörällä Saksan Helga kaatua, koska siitä on merkki etulokasuojassa ja käsijarrukahvan päässä. Eivät minua häiritse, eikä kulkua haittaa.
Mä muuten kävin katsomassa sinistäkin Viragoa Hyvinkäällä, mutta hinta oli liian kova. Mutta oli se hieno ja hyvin hoidettu, sen olisin silloin heti ostanut, jos mun kukkaro olisi ollut pulleampi. Tiedän siten, miltä pyöräsi näyttää.
Tyydyin sitten tähän harmaaseen, kun olin nähnyt samanlaisen jo Vaasassa. Vaasalainen oli vain jo paljon enenmmän ajettu.
Olen jammuni kanssa kyllä monen monta kertaa näyt
tänyt kuka on kukin ja taivaanmerkit,isotteleville prätkä äijille kun
heti kun on nainen niin jo pitää näyttää että tuo
ei viagransa kanssa pääse mihinkään.yhtäkkiä tulee tuo kiukku heh ja painan kaasut varsinkin
mopopojille,kun pöljät luulee voittavansa meidät.
meinaan ensi kesänä ajaa että saan taas lisää ko-
kemusta mahd.paljon.ja ennakoivan ajon kurssi olis myös kiva käydä.ja ymmärtää pientä huoltoa
vaikka vähän enemmim mitä se jammun sisukalut oi-
kein pitää sisällään.Tulis vaan kesä.
Suosittelen ennakoivan ajon kursseja. Kun ostin pelini, kävin heti ensimmäisenä kesänä sen ja olen ollut myös toisen kerran, eikä sekään ollut pahitteeksi.
Siellä kuulee paljon selaista, mitä ei itse arvaa ajtellakaan, joten se tekee hyvää meille tavallisille kuskeille, jotka eivät kovin suurilla nopeuksilla kaahaa... Mitä nyt joskus, tosiaan, pitää näyttää ;o)
Ostin Alfameriltä kirjan moottoripyörän tekniikasta, ja sitä olen lukenut. Silläkin lisää hieman ymmärrystään. Sitäkin voin suositella, jos vielä saa. Sain jammuun myös monistetut ohjeet joltakin Huuto.netistä. Sieltä löytää aika mukavia juttuja. Siihen olen tehnyt valokuvista lisäkuvia, koska ei ne monistetut kuvat niin hyvä ole. Nyt se näytää ihan hienolta kirjalta, ja teksti on alkuperäinen pyörän mukana Suomessa tullut ohjekirja. (suomenkielinen)
Kirjoitellaan, kesää odotellen!!!