Teit sodanvastaisen Dreamer -biisin, oikein John Lennonin Imagine -kappaletta kunnioittaen. Sitten oletkin jo george w. bushin leirissä irakin sodan kannalla. Miksi Ozzy, miksi? En voi kuunnella levyjäsi niin kauan kun olet sen paskiaisen puolella.
Miksi Ozzy?
3
1155
Vastaukset
- Janne
mistä moinen tieto peräisin, että Ozzy olisi Irakin sodan kannalla? Olisiko linkkiä?
- grbl
ei ole linkkiä, mutta lehdissä, silloin kun oli jenkkien presidentin vaalit, listattiin kenen puolella kukakin julkkis oli. Ozzy oli Bushin puolella. Ja olihan ozzy Bushin juhlissa, silloin sen ensimmäisellä kaudella.
No okei voidaan ottaa huomioon lieventävät asianhaarat: Lehdet ei välttämättä ole aina luotettavia ja Ozzy ei välttämättä ole aina asioista perillä. Mutta silti. - Ruis
grbl kirjoitti:
ei ole linkkiä, mutta lehdissä, silloin kun oli jenkkien presidentin vaalit, listattiin kenen puolella kukakin julkkis oli. Ozzy oli Bushin puolella. Ja olihan ozzy Bushin juhlissa, silloin sen ensimmäisellä kaudella.
No okei voidaan ottaa huomioon lieventävät asianhaarat: Lehdet ei välttämättä ole aina luotettavia ja Ozzy ei välttämättä ole aina asioista perillä. Mutta silti.Pikkasen tarkempaa ja luotettavampaa tietoa kaipaisin asiasta, ennen kuin itse uskoisin jutun. Itse en voisi kuvitella Ozzya minään sotahulluna bushin kannattajana...onhan Ozzy tehnyt vuosien mittaan muitakin hienoja kantaaottavia kappaleita kuin dreamer esim. Revelation (mother earth)..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 961549
- 741374
- 501287
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041188- 511155
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p9955- 36817
- 60761
- 49744
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41715