Luin joskus muinoin jonkun jutun netistä, missä kerrottiin, että AC/DC:n jollakin keikalla olisi joskus ollut Malcolmia tuuraava kitaristi. Jutussa taidettiin puhua jotakin Blow Up Your Video -levyn julkaisemisen jälkeisestä keikalta tai jotakin sinnepäin.
Kukakohan tämä tuuraava kitaristi oikein oli? Kiinnostaisi kyllä nähdä tämä keikka pätkä, mutta se tuskin on mahdollista. Malcolmilla taisi olla alkoholiongelmia joiden takia jäi yhdeltä keikalta pois ja häntä tuurasi joku kitaristi, mutta KUKA?
Tuuraava kitaristi???
5
1117
Vastaukset
- late
Tuuraaja oli Malcolmin veljenpoika
Vuonna 1988 Malcolm oli juonut itsensä sellaiseen kuntoon, ettei soittamisesta enää tullut mitään. Häntä tuurasi veljen poika Stevie Young.
- Teuvo Nuori
Kuvia keikoilta, jossa tuo veljenpoika oli kitarassa.
Kovasti oli sukunäköä ja vieläpä Malcolmin näköinen, ettei sijaiseksi moni varmaan arvannut.- problem child
http://ac-dc.wz.cz/img/stevie.jpg
Tuurasi Malcolmia Blow up your video- kiertueella ´88 Pohjois-Amerikan turneella huhti-marraskuun välisen ajan! Itteltänikin löytyy dvd:llä yksi livetaltiointi (muistaakseni Heatseeker) jossa Stevie soittaa. Äkkinäisempi ei edes huomais eroa Malcolmiin.
- kyuly
james hetfield
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy465710Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää2405501Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas2332979Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,822742Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171482496- 702129
Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta
joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina492026- 701860
- 2131784
Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1871389