Mitä mieltä olette porvoon koirapuistoista,itse käyn koiruuteni kanssa usen kamppulan koirapuistos ja sit olen käyny silloin tällöin kevarin koirikses ja olen kyl ollu ihan tyytyväinen kyseisiin puistoihin,mitä ny eräät ihmiset parkkeeravat autonsa niin lähelle porttia ettei muut sinne pääse koiriensa kanssa.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
mun mielestä kevarin koira puisto on ainakin aivan peestä..!! pieni ja ei koirilla tilaa edes melkein juosta..!!! sit se yks muija yritää omia koko puiston aina iltasin..!!!
hei! olen uus asukas porvoossa ja haluaisin tietää että missä ne puistot ovat? :) niin oma koiira pääsisi moikkamaan toisia koiria :)
Kevarin puistohan on siisti ja ihan riittävä koiran juosta. Tilaa saa kun sitä pyytää tai jaksaa hetken ventata.
Kamppulan puisto on paskaa täynnä. Koskaan nähnyt siellä autoa niin lähellä porttia etteikö sisään mahtuisi.
Huhtisissa on kuuleman mukaan myös puisto jossa on pienille eritelty oma puolensa. Siellä tarttis varmaan käydä visiitillä.
nyt pitäis vaan löytää sinne :D
Huhtisissa on tosiaan kans tosi kiva puisto, ja tosi kivasti kun siellä on erikseen "isojen ja pienten puoli" ite tykkään siitä tosi paljon. Tulee hyvä lenkki kun kävelee sinne ja koirat saa juosta siellä. :)
Kevarin takana on myös epävirallinen koirametsä. Fantsu mesta. Saa koirat paahtaa vapaana. :)
Mekin käydään kevarin ja huhtisten puistoissa. Minusta kevarin puisto on ainakin tarpeeksi iso jopa jätti kokoiselle koiralle, ainoa huono puoli näin pimeän aikaan on ettei siellä ole minkään laisia valoja. Huhtisten puisto on hieman pienempi mutta mukava sekin, ja erityisesti on mukavaa kun pienille ja isoille on eri puolet. Ja kyllä me joka kerta ollaan puistoon päästy joko kun on kysytty sopiiko sekaan tai sitten kysytään että kauan vielä olette ja käydään välillä pienellä kävelyllä =) kyllä sopu sijaa antaa!
Koirapuisto sijaitsee kartalla?