Kumman kitaristi tyylistä pidätte enemmän, kumpi on mielestänne parempi kitaristi???
Minä pidän molemmista niin, että on vaikea sanoa kumpi olisi parempi, molemmat saakelin hyviä kitaristeja!
Randy vai Zack?
7
1915
Vastaukset
- Cornucopia
voiko paremmuutta näiden kesken mitata? mielestäni ei, ainakaan tässä tapauksessa, niin hyviä ne on molemmat.
- tiedä
Randy soittaa kevyempää/min kuin Zack... Ja Randy oli nuori lahjakkuus Zackin tasolla (ainakin) jo parikymppisenä. Olis kehittynyt siitäkin varmaa megastara jos ei olis kuollut... Pidän toisaalta Zackin raskaasta soitosta, en niin paljon sooloista, mutta soundit ovat ässät ja se saa kehitettyä saamarin mahtavat soundit ilman erityisen laajaa efekti arsenaalia
- pihinen
No Wylde oli parikymppin Norest for the wickedin aikoihin ja aloitti kitarointinsa vasta 15-16 vuotiaana, eli eiköhän Wyldekin aika lahjaka ole. Itse tykkään enemmän Wyldestä varsinkin No more tearsilla, mutta hyviä ne on molemmat, kuten myös Jake E Lee.
- juuh64
Randy ehdottomasti. zakk on ihan paska kitaristi :)
- heretic2
On paras, koska soittaa parhaalla Ozzy-levyllä (Bark at the moon).
- Tony Iommi
Molemmat on yhtä hyviä.Jos olis ihan pakko valita, niin ehkä se Zakk Wylde olis pikkasen parempi, koska se on tehnyt enemmän kappaleita, kuin Randy Rhoads ja se vinguttaa sillä kitaralla niin hyvin.:)
- Post_mortem
Tony Iommi kirjoitti:
Molemmat on yhtä hyviä.Jos olis ihan pakko valita, niin ehkä se Zakk Wylde olis pikkasen parempi, koska se on tehnyt enemmän kappaleita, kuin Randy Rhoads ja se vinguttaa sillä kitaralla niin hyvin.:)
Haha, eiköhän siihen ole aika HYVÄ SYY, miksi Randyn ura Ozzyn kanssa jäi vain kahteen levyyn?
Mutta täytyy kyllä sanoa, että parhaat kuolevat liian aikaisin. Itse en tyylillisesti diggaa Wyldeä, E. Leestä pidän jonkun verran.
Itse vastaan ehdottomasti, että paras on Randy, johtuen siitä tunteesta, minkä hän sai ujutettua soittoonsa. "Diary of the Madman" on hyvä esimerkki. Olisin varmaan räjähtänyt siihen tunnelataukseen, jonka siitä biisistä saan, jos olisin päässyt kuulemaan sen Randyn esittämänä.
Wylden biiseistä pidän eniten "Dreamer"stä. Tämä ehkä kuvastaa sitä "arvostusta" jota tunnen häntä ja Ozzyä kohtaan >:) En ole oikeasti ollenkaan Ozzy-fani, lähinnä pidin juuri Randyn aikaisesta tuotannosta.
Mitä mieltä olette Gus G.stä? Hänhän on se Ozzyn uusi kitaristi, tai siis ainakin oli, en nyt jaksa googlettaa, mikä tällä hetkellä on tilanteena... Täytyy sanoa, että Wylde oli häntä parempi. Sillä kun Wylde soittaa Rändyn tekemiä biisejä, en laiskuudeltani jaksaisi häntä siitä moittia. Kun kuulin G:n versioita Randyn biiseistä, niin meinasin tikahtua raivosta! En tyksi yhtään!!! >:(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä4310593Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on12610142- 227937
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776344Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.324943- 564743
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1174076Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1253429- 623147
Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin2263095