Aatto ilta

Aatos Iltanen

Parahin joulupukki!

Olisitko ystävällinen ja toisit minulle uuden Honda CB 13oo motskarin.Ihan oikean,eikä mitään pienoismallia.Musta on mieleinen väri ja vakuutusmaksunkin voit maksaa jos haluat.En pane pahakseni.

Olen ollut kanssaihmisilleni varsin säyseä ja kiltti ja työssäkin olen ahkeroinut.Lisäksi olen pyrkinyt hymyilemään kauniille naisille ja ovenkin olen monesti avannut ihan tavallisenkin näköisille.

Jos olet estynyt toteuttamaan toiveeni,niin jätä asia muhimaan ensijouluksi.Ehkä se silloin onnistuu?

Kirjoitin tänne,koska en tiedä nykyistä olinpaikkaasi.Tuskin enää olet Korvatunturilla,koska matkasi on pitkä.

Kaipaavin terveisin A.I

6

1116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pukkiin...

      Armollinen Herra ja kaikkivaltias, koska en usko enää Joulupukkiin, olenkin nähnyt ainoksi mahdollisuudeksi tässä asiassa puoleesi kääntymisen.
      Nenneinä vaikeina sorron aikoina kestettiin ilman moottoripyörää kesät ja talvet,oli prosenttilukuja,roiskeläppiä, ja mitattiin ohjaustangon leveyttä.
      Tulevaisuus on tuntematon ja sielunvihollinen saattaa jälleen iskeä arvaamattomalla tavalla verokarhun tai vihersaastekommarien asuun pukeutuneena ja jälleen ovat vaikeat ajat edessä.

      Ole Herra armollinen ja älä anna vihollisiemme murskata meitä salakalavilla juonillaan.

      AAMEN

    • tavallinen nainen

      hyvä pukki!
      Mulle ei tarvitsisi tuoda sitä moottoripyörääkään.. mulle riittäis kun pääsis sellaisen kyytiin sillointällöin. ..elämä on..

      • Moto Pukki

        Rakas Tavallinen Nainen!
        Täällä on sellainen pukki, joka antaa haluttaessa kunnon kyydin Naiselle. Iso värisevä ja väsymätön pukin vehje jalkojen välissä - vaikka koko päivän.
        Sitten kesällä, kun on muutenkin kivaa...Eikä pelkästään silloin tällöin, vaan tämän tästä!


      • leica

        Olen Pappa.. ajanut koko ikäni MP:llä.. ei viidenkympinvillitys.
        Tulin Italiasta Suomeen räntäsateessä.. pari kuukautta siten.. Ensikesän reissut on suunnitelmissa.. t.ilkka


      • Laatutietoinen Nainen
        Moto Pukki kirjoitti:

        Rakas Tavallinen Nainen!
        Täällä on sellainen pukki, joka antaa haluttaessa kunnon kyydin Naiselle. Iso värisevä ja väsymätön pukin vehje jalkojen välissä - vaikka koko päivän.
        Sitten kesällä, kun on muutenkin kivaa...Eikä pelkästään silloin tällöin, vaan tämän tästä!

        Sinullahan on jalkojesi välissä kunnon pelit, toisen on oltava HD muutoin en Sinua kelpuuta antamaan minulle kyytiä.


      • meni
        Laatutietoinen Nainen kirjoitti:

        Sinullahan on jalkojesi välissä kunnon pelit, toisen on oltava HD muutoin en Sinua kelpuuta antamaan minulle kyytiä.

        usko harrikkapukkeihin jo aikaa sitten. Päätinkin kirjoittaa oikealle pukille toivoen ihan ikiomaa harrikkaa. Huomasin nimittäin, että elämä on.... mukavampaakin ilman harrikkapukkeja. Eipä tuonnut sitä omaa. Selitteli vaan, että jospa sitten ensi jouluna. Nyt meni sitten jo usko oikeaan pukkiinkin. Enkä usko enään yhteenkään pukkiin vaikka kyllä niitä olemassa on.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sua j-mies!

      Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦
      Ikävä
      59
      5701
    2. Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa

      Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.
      Maailman menoa
      206
      4677
    3. En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym

      Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v
      Ikävä
      16
      4132
    4. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      63
      3661
    5. Tykkäys ei tarkoita

      yhtään mitään!
      Ikävä
      51
      3611
    6. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      82
      3348
    7. Mitä on tapahtunut myllymäessä ?

      On poliisit Sepänkadulla myllymäessä
      Kankaanpää
      11
      3321
    8. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      59
      3180
    9. Puukotus Lidlissä

      Kuka sai puukkoo Lidlin pihas tänään. Ja kuka oli tekijä?
      Kankaanpää
      33
      2850
    10. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      34
      2481
    Aihe