Millainen hotelli on Palm beachhotelli? Miten valuutanvaihto onnistui hotellilla? Kohta starttaan matkaan ihanaa lomalle rentoutumaan.
Vastaukset 2
- Ida
Heippa!
Hotellit eivät saa vaihtaa valuuttaa,näin ymmärsin.
Hyvää matkaa sinulle!- Lillan
Olin hotelli Pal Beachissa joulun alla kaksi viikkoa. Hotelli oli ihan hyvä keskitason paikka jossa oli aika rento meininki. Ainakin silloin hotellilla oli paljon nuoria turisteja, ei niinkään lapsiperheitä. Hotellin henkilökunta oli todella ystävällistä ja palvelualtista, tosin eivät kaikki. Tutustuin joihinkin työntekijöihin ja bailasin heidän kanssaan Playa el Aguan rantabaareissa harva se ilta, ja hauskaa oli! Ruoka oli aika monipuolista ja hyvää, mutta toisella viikolla samat maut alkoivat hieman kyllästyttämään. Vatsapöpöjä ei tosin ruoasta saatu vaikka kaikkea tarjolla ollutta syötiin. Hotelllilla oli muuten ohjelmaa iltaisin yhdeksän aikaan, mm. leffoja, livemusaa, karaokea ja venezuelalaista tanssia. Suosittelisin hotellia tutuille jotka eivät halua liian fiiniä paikkaa mutta kuitenkin ihan toimivan majoituksen.
Shoppailu oli todella edullista Playa el Aguassa ja Porlamarissa jos osti tyypillistä turistikamaa. Porlamarissa on myös hieno kauppakeskus Sambil jossa hinnat ovat kyllä Suomen tasoa tai kalliimpaakin. Rahanvaihto onnistui onneksi hotellin pikkukaupassa ja vieläpä hyvään kurssiin. Normaalistihan rahaa ei saa vaihtaa kuin laillisissa rahanvaihtopisteissä, eli siis laitonta puuhaa hotellilla... Playa el Aguassa on kyllä rahanvaihtopistekin reilun puolen kilometrin päässä hotellilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2532115
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2621239- 211181
- 41786
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i125716Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤233695Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa219655- 52500
- 38458
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell42442