APUVA-mitä tulee hankkia?????????

olen hankkimassa toista tietokonetta,tämä kone on liitetty adsl zyxel prestige600 modeemilla puhelin verkkoon,mitä minun tulee ostaa että saan toisenkin koneen kytkettyä nettiin,tarvitsenko minä esim. tukiaseman,kaveri oli tilannut jostakin siemens wlan se 551 tukiaseman,se on aivan uusi niin tarvinko minä tälläisen ja mitä muuta.
5487
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

...siitä, että haluatko langattomasti sen toisen koneen sinne nettiin?

Äänestä

Nythän on syksyllä ollut esim Soneralla laajakaistatarjouksia, joissa ADSL-purkin saa ilmaiseksi. Pyytäessäni sain 4-reikäisen mallin, johon siis saa 4 konetta kiinni samanaikaisesti.
Piuhat kiinni ja smurffaamaan ;-)

Äänestä
  • saada ne 2 konetta ilman piuhasotkuja eli langattomasti kytkettyä.

    Äänestä

  • Kun pitäisi kirjoitti:

    saada ne 2 konetta ilman piuhasotkuja eli langattomasti kytkettyä.

    Jos ei saa olla yhtään piuhaa, niin siinäpä onkin jo aika paljon miettimistä. Miten saat sähkönkin hyppäämään pistorasiasta langattomasti vehkeisiis?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


seppo kirjoitti:

olen hankkimassa toista tietokonetta,tämä kone on liitetty adsl zyxel prestige600 modeemilla puhelin verkkoon,mitä minun tulee ostaa että saan toisenkin koneen kytkettyä nettiin,tarvitsenko minä esim. tukiaseman,kaveri oli tilannut jostakin siemens wlan se 551 tukiaseman,se on aivan uusi niin tarvinko minä tälläisen ja mitä muuta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu