Helsingin Salem

Olen pojista kiinnostunut poika. Onko Saalemissa muita, joilla sama tilanne? Haluisin tutustua...
31472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuntuu, että helluntailisille homoseksualismi on erityisen arka asia ja se pitää torjua. Itse en kuulu mihinkään kirkkoon erityisesti, mutta kuuntelen esim. Taivaan ja maan väliltä ohjelmia vaan en hyväksy ko. ohjelmissa esiintyvää homonegavisuutta jos asia tulee esille; enempi näin saadaan suurempaa kuilua vähemmistöön.
Yksi hyvä linkki mielestäni on http://www.affirmation.org/international/suomi.asp , joskaan en tiedä suomalaisten mormoonien ajatusmailmaa verrattuna USA:n tai Euroopan vastaaviin, mutta kenties se selvinnee minullekin joskus.

Äänestä
  • Homoseksualismi?? Ismi = aate, oppi

    Äänestä

Olen joskus aikoinaan kuulunut mutten enää nykyisin. Olen parikymppinen. Haluaisitko vakavalla mielellä tavata vai mitä?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


jussi18v kirjoitti:

Olen pojista kiinnostunut poika. Onko Saalemissa muita, joilla sama tilanne? Haluisin tutustua...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu