Cha-amista Hua-hiniin..

Meillä on hotelli Cha-amissa ja hotellilta Hua-hinin keskustaan on n. 18km. Millä tämä väli kannattaisi kulkea ja paljonko eri vaihtoehdot maksavat?
51167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

paikallisbussi noin 40 bahtia meno (muistaakseni).
Taksille Regent Cha Amista pääsee tinkimällä Hua Hiniin hintaan 200 bahtia. Jos taksi jää odottamaan hinta 400 bahtia meno-paluu (ja ne taksithan tosiaan odottavat kuinka ja kauan ilman eri maksua)

takaisin cha-amiin ei päästy tinkimälläkään kuin 250 bahtia, hotelleilla omat minibussikuljetukset tiettyihin aikoihin, eli esim regentistä 90 baht meno/180 mp.

Tässä ainakin jotain.

Äänestä

Ite käytin skootteria noin lyhyille matkoille..muutenki helppo liikkua sillä. maksaa 2-4€/vrk.

Äänestä
  • voiko skootterilla mennä kaksi vai pitääkö vuokrata omat?

    Äänestä

  • aakoo kirjoitti:

    voiko skootterilla mennä kaksi vai pitääkö vuokrata omat?

    Ei tarvitse vuokrata molemmille omaa.

    Äänestä

Minäpä toissa viikolla juoksin kolmeen otteeseen tuon välin. Muutamia muita hölkkäreitä näin, Bangkok-maraton on suuri tapahtuma maassa ja Thaikuilla juoksu on tullut muotiin myös kansan keskuuteen.

Sauvakävelkää rannan kautta tuo väli niin saatte varmasti mainintoja myös keskustelupalstoilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aakoo kirjoitti:

Meillä on hotelli Cha-amissa ja hotellilta Hua-hinin keskustaan on n. 18km. Millä tämä väli kannattaisi kulkea ja paljonko eri vaihtoehdot maksavat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu