Miksiköhän...

Ihmiset pitää yksiöitä niiin hienoina, että ostavat sellaisen Helsingin lähikunnista 20-30 tuhannen erolla kaksioihin?

Ei mitään järkeä ostaa yksiötä noin pienellä erolla...
2143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vaan on tyhmää maksaa asumisesta.

Äänestä

Jostain syystä yksiöt ovat hillittömän kalliita verrattuna kaksioihin. Lieneekö niin, että sijoittajat ostavat niitä ja vuokraavat eteenpäin. Yksiöiden hinnat heittelevät enemmän suhdanteiden mukana kuin kaksioiden ja niitä on hyvä ostaa riskirahalla. Vanhemmat ihmiset ihmettelee, että miksi nuoremmat eroavat niin usein. No sehän johtuu siitä, että pitää aika hätäisesti lyödä hynttyyt yhteen jonkun kanssa, jos on vähänkään potentiaalia elämänkumppaniksi. Tulee kalliiksi asua erillään. :S

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Iloinen vuokralainen kirjoitti:

Ihmiset pitää yksiöitä niiin hienoina, että ostavat sellaisen Helsingin lähikunnista 20-30 tuhannen erolla kaksioihin?

Ei mitään järkeä ostaa yksiötä noin pienellä erolla...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu