Vissiin

taas suljetulta on päästetty jengiä joulun viettoon kun palsta on pullollaan kaikenmaailman idiootteja jotka esiintyy poliisina ja tuntuu tietävän kaikesta kaiken.
4998
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

sitä älyllisesti toimintarajoitteistenkin päästä jossain pätemään jos ei muualla niin S24 palstalla leikkimässä poliisia ja vartijaa.

Äänestä

Tuota..90% tämän palstan viesteistä on täyttä roskaa,,jopa ns. ammattilaisten suusta tulee uskomattomia "sammakoita", joista läpipaistaa alan yleinen ongelma:koulutuksen puute.
Eli kun pienelle ihmiselle annetaan vähänkin valtaa toisiin ihmisiin nähden ilman henkistä kypsyyttä ja riittävää koulutusta niin seuraukset tietää jokainen vähänkin tiedostava ihminen.
Vartiointialalle ei todellakaan pitäisi päästää ketään ilman tarkkoja psykologisia testejä ja vähintään vuoden kestävää koulutusta.
Sama ilmiö on nähtävissä kaikkialla 18v alikersantti armeijassa, bodari-vahtimestari ravintolassa,natsi-Saksan keskitysleirivartijat...esimerkkejä riittää...epäkypsä ihminen käyttää ns. valtaansa ja auktoriteettiansa aina jossakin vaiheessa väärin.
Jos joku haluaa väittää vastaan,niin kehottaisin lukemaan eräistä psykologian alaan liittyvistä testeistä, joissa Matti Meikäläiselle annettiin valtaa toisiin ihmisiin nähden.

Äänestä
  • joku korkeampi voima käski sinun tulla tänne avautumaan?

    Äänestä

Suljetut osastot ovat suljettuja edelleenkin. Aloitus on outo koska poliisi on poliisi ja vartija on vartija. Molempien tulee tuntea siis noin suunnilleen omat duunia koskevat lait, asetukset ja mahd. niita taydentavat yleiskirjeet ja muut em. pykalia tarkentavat pikkupykalat. Yleensa yhteiselo sujuu sopuisasti ja toinen toistaan tukien siis ainakin joissakin kohteissa ja suuressa tuntemattomassa ja turvattomassa maailmassa. Olenko jo liian monta vuotta veivannut duunipaskaa kun palstan kirjoitukset tuntuvat suorastaan kakaramaisilta ja asiaan kuulumattomilta. Luulisi nykyvartijoiden oleva/n hyvin perilla laeista,asetuksista jne. MUTTA...?t.Leijonaviina vartija. Ps. otin HUIKAT!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rokervittaker kirjoitti:

taas suljetulta on päästetty jengiä joulun viettoon kun palsta on pullollaan kaikenmaailman idiootteja jotka esiintyy poliisina ja tuntuu tietävän kaikesta kaiken.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu