DAKTACORT voide

auttakaa äkkiä!!!!!

Epäilen itselläni hiivasienitulehdusta, kutittaa alapäätä. Olen joskus aikoinani sairastanut tulehduksen. Kävin apteekissa kysymässä lääkettä vaivaan, ja sanoin myyjälle että voi olla mahdollisuus että olen raskaanakin. Myyjä tokaisi että lääkäriin on mentävä ja ei osannut auttaa. Itse olin netistä lukenut että apteekissa on tuotteita joita voi käyttää vaikka olisi raskaana. Lopulta myyjä antoi voiteen Daktarin merkkistä. Luin että se on tarkoitettu jalka ja nivussilsan hoitoon. Hämmästyin!!!!! Myyjä sanoi että sitä on käytettävä ulkoisesti. Eli mitä ihmettä nyt teen, voinko laittaa voidetta limakalvoille alapäähän? Kertokaa!!!!!

2

16401

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Osta

      canesten merkkistä hiivatulehdus lääkettä. Kun itse olin raskaana lääkäri suositteli sitä.

    • Jihuu!

      Etkö googlettanut?

      http://www.coronaria.fi/www/mtv3/laakkeet.php?id=231

      Lainaus;

      Käyttötarkoitus:
      Valmistetta käytetään mm. jalkasilsan sekä ihon ja limakalvojen muiden sienitulehdusten hoitoon, myös silloin, kun sienen lisäksi jokin bakteeri on aiheuttamassa infektiota.

      Eli voit laittaa nimenomaan sinne limakalvoille :)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 97
      1691
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1474
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1397
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      57
      1316
    5. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1288
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      965
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      827
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      771
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      754
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      745
    Aihe