DAKTACORT voide

auttakaa äkkiä!!!!!

Epäilen itselläni hiivasienitulehdusta, kutittaa alapäätä. Olen joskus aikoinani sairastanut tulehduksen. Kävin apteekissa kysymässä lääkettä vaivaan, ja sanoin myyjälle että voi olla mahdollisuus että olen raskaanakin. Myyjä tokaisi että lääkäriin on mentävä ja ei osannut auttaa. Itse olin netistä lukenut että apteekissa on tuotteita joita voi käyttää vaikka olisi raskaana. Lopulta myyjä antoi voiteen Daktarin merkkistä. Luin että se on tarkoitettu jalka ja nivussilsan hoitoon. Hämmästyin!!!!! Myyjä sanoi että sitä on käytettävä ulkoisesti. Eli mitä ihmettä nyt teen, voinko laittaa voidetta limakalvoille alapäähän? Kertokaa!!!!!

2

16686

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Osta

      canesten merkkistä hiivatulehdus lääkettä. Kun itse olin raskaana lääkäri suositteli sitä.

    • Jihuu!

      Etkö googlettanut?

      http://www.coronaria.fi/www/mtv3/laakkeet.php?id=231

      Lainaus;

      Käyttötarkoitus:
      Valmistetta käytetään mm. jalkasilsan sekä ihon ja limakalvojen muiden sienitulehdusten hoitoon, myös silloin, kun sienen lisäksi jokin bakteeri on aiheuttamassa infektiota.

      Eli voit laittaa nimenomaan sinne limakalvoille :)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      132
      2514
    2. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      100
      2085
    3. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      38
      1720
    4. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      38
      1560
    5. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      52
      1403
    6. Palomestari sytytti tulipalon Kankaanpäässä

      Kankaanpää ei yllätä koskaan. Oukarinkadulla syttyi rivitalossa tulipalo toukokuussa 2024. Nyt sen sytyttäjää syytetään
      Kankaanpää
      26
      1094
    7. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      58
      1090
    8. Kuka on Farmi Suomi Riiko?

      Farmi Suomi -realityssä Riiko Sakkinen on saanut paljon tv-aikaa. Riikon ajatuksia ja toisten nokittelua sekä lopulta pe
      Tv-sarjat
      9
      1046
    9. Vastuuhenkilöt

      Ketkä ovat Lapuan Kotiasunnot-yhtiön tili- ja vastuuhenkilöt? Nimet kehiin, julkista tietoa.
      Lapua
      62
      1030
    10. Pelataanko sivistyslautakunnan päätöksissä reilua ja avointa peliä?

      Huomasin, että sivistyslautakunta on tehnyt viikko sitten isoja miljoona päätöksiä lastemme koulukuljetuksissa ja kaup
      Ähtäri
      30
      726
    Aihe