montako kertaa??

monestiko koiranpennulle saa antaa ruuan?? meillä on koiranpenikka 8viikon ikänen ja olis mukava saaha tietoo...
2456
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Etkö saanut kasvattajalta hoito-ohjeita? Ne kasvattajan on aina annettava kirjallisena.

Tuon ikäinen pentu syö 4 kertaa päivässä.

Äänestä
  • Eli kuinka kauan pentu syö tuota 4krt/pv
    ateriaansa?
    Meillä tulee ensi vkl koira ja nyt haluaisin tietää.
    Kiitoksia jo etukäteen niille jotka viitsivät vastata mulle...
    Niin ja pentu on täysikasvuisena keskikokoinen!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


mä vaan... kirjoitti:

monestiko koiranpennulle saa antaa ruuan?? meillä on koiranpenikka 8viikon ikänen ja olis mukava saaha tietoo...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu