Harry heräsi aikaisin aamulla. Hän ruokki Hedwigin ja meni Suureen Saliin. Harry sujautti myrkkyä Luihuisten ruokiin. Pian syönti alkoi ja kuului Malfoyn ja muiden Luihuisten yrjöäänet. He kaatuivat lattialle oksentaen puviulleen. Ron alkoi räkättää ja siinä tiimellyksessä pieraisi. Kauhea lemu levisi kaikkialle. Kaikki paitsi Ron, pyörtyivät. Kalkaros oksensi. Kaikki vietiin sairaalasiipen hajun hävittyä. Sitten Ron pieraisi uudestaan ja vahingossa paskoi housunsa. Harry heräsi vuoteelta, hajuveden hajuun.
Hermione oli kävelyllä. Hän teki hirttosolmun tyrmiin ja oli valmiina itsemurhaan.
- Hermione, älä tee sitä! Harry huusi
Sitten Hermione kaatui.
- Älä tapa itseäsi, Harry sanoi.
Hermione yrjösi ja kaatui omaan yrjöönsä. Ron tuli paikalle ja paskansi Harryn tukkaan. Harry muotoili itselleen Elvis-tukan. Ron huomasi Hedwigin ja heitti sitä kivellä päähän. Hedwig putosi kaivoon.
- Senkin paskiainen!, Harry huusi
Harry otti Ronia kurkusta kiinni. Ron pyörtyi. Harry hakkasi hänen naamansa verille kivellä. Sitten Harry otti unilääkkeen ja kaatui maahan.
Tylypahkan Joulu
14
1105
Vastaukset
- tlank on kusinen
Hahahahahha et kauan naura jos levitämme sinun oikeat henkilötietosi eteenpäin...
- tlank
Kiva kun katsoitte galleriaani. Ei noista tiedoista voi olla mitään hyötyä. Miks välittäisin sust? Yrätkö pelotella mua? Surkea pelottelu yritys.
- sama
tlank kirjoitti:
Kiva kun katsoitte galleriaani. Ei noista tiedoista voi olla mitään hyötyä. Miks välittäisin sust? Yrätkö pelotella mua? Surkea pelottelu yritys.
Tarkoitin henkilötietojasi.
- falcon
sama kirjoitti:
Tarkoitin henkilötietojasi.
...vihaankin kaikkea tlankiin liittyvää, niin tuo on silti raukkamaista.....
- Vekka8
tällaista aattona ja joulupäivänäkin? /=
- köyri
Kylläpä täällä on paljon tosikkoja. Minusta tlankin jutut ovat tosi hauskoja! Jos ei tykkää niistä, niin ei tarvitse lukea. Eli valitus pois!
- falcon
köyri kirjoitti:
Kylläpä täällä on paljon tosikkoja. Minusta tlankin jutut ovat tosi hauskoja! Jos ei tykkää niistä, niin ei tarvitse lukea. Eli valitus pois!
Pakkohan ne on lukea, että niitä voi haukkua aivan paskoiksi! xD
(taidat olla vähä oululainen) xD xD xD xD - Oululainen
falcon kirjoitti:
Pakkohan ne on lukea, että niitä voi haukkua aivan paskoiksi! xD
(taidat olla vähä oululainen) xD xD xD xDNiin... Että sitä vaan että itse olen sitä mieltä että tlankin "novellit" eivät edes ole mitään novelleja, vaan jotain pikkulasten kirjoitusvirheitä täynnä olevia "juttuja". JA olen oululainen.
- falcon
Oululainen kirjoitti:
Niin... Että sitä vaan että itse olen sitä mieltä että tlankin "novellit" eivät edes ole mitään novelleja, vaan jotain pikkulasten kirjoitusvirheitä täynnä olevia "juttuja". JA olen oululainen.
...mutta kehtaat siis vielä myöntää sen. =D
- Oululainen.
falcon kirjoitti:
...mutta kehtaat siis vielä myöntää sen. =D
Kehtaanpa hyvinkin. Ja olen sitä mieltä että taidat olla hyvin lapsellinen kun tuomitset ihmisiä sen perusteella missä he asuvat. Etpä taida olla juurikaan tlankia vanhempi tai viisaampi.
- falcon
Oululainen. kirjoitti:
Kehtaanpa hyvinkin. Ja olen sitä mieltä että taidat olla hyvin lapsellinen kun tuomitset ihmisiä sen perusteella missä he asuvat. Etpä taida olla juurikaan tlankia vanhempi tai viisaampi.
Ja sinä tiadat olla ikäloppu tosikko? Siis noi on vaan vitsejä! Ei pidä ottaa kaikkea niin hankilökohtaisesti!! Onhan noita ruotsalais-, turkulais- ja laihialaisvitsejäki olemassa!
Ja sitä paitsi kaikki oulussa asuvat ihmiset, jotka tunnen, niin ne ei oo kyllä ollu mitään maailman ystävällisipää porukkaa.. Sattumaa vai? - taitaa...
falcon kirjoitti:
Ja sinä tiadat olla ikäloppu tosikko? Siis noi on vaan vitsejä! Ei pidä ottaa kaikkea niin hankilökohtaisesti!! Onhan noita ruotsalais-, turkulais- ja laihialaisvitsejäki olemassa!
Ja sitä paitsi kaikki oulussa asuvat ihmiset, jotka tunnen, niin ne ei oo kyllä ollu mitään maailman ystävällisipää porukkaa.. Sattumaa vai?tuolla oululaisella pipo kiristää,ystävissäni on turkulaisia,huh huh,tamperelaisia,hesalaisia ja paljon ympäri maata asuvaa porukkaa.Itse olen eteläpohjanmaalta ja herjaamme kyllä ihan tasapuolisesti toistemme asuinpaikkoja eikä siitä kukaan hernettä nenään vedä.
Se sun OULULAINEN-herja tukee vielä niin hienosti paatoksella että hyvät naurut siitä oon saanut.Kummasti piristää noiden Tlank-"novellien" keskellä. - falcon
taitaa... kirjoitti:
tuolla oululaisella pipo kiristää,ystävissäni on turkulaisia,huh huh,tamperelaisia,hesalaisia ja paljon ympäri maata asuvaa porukkaa.Itse olen eteläpohjanmaalta ja herjaamme kyllä ihan tasapuolisesti toistemme asuinpaikkoja eikä siitä kukaan hernettä nenään vedä.
Se sun OULULAINEN-herja tukee vielä niin hienosti paatoksella että hyvät naurut siitä oon saanut.Kummasti piristää noiden Tlank-"novellien" keskellä.Minäki oon etelä-pohjanmaalta kotoisin!!!
- siksi
falcon kirjoitti:
Minäki oon etelä-pohjanmaalta kotoisin!!!
ymmärretäänkin mikä on älykästä huumoria,me eteläpohojammaallahan tunnetusti hallitaan se taito.
Onhan meiltäpäin kotoisin paljon fiksuja kirjailijoita,just tänään tuli esimerkiksi Antti Tuurista ohjelma.
Ja sekin vielä ettei olla oulusta,huh helpotusta.Katoppas kun toi on tarttunut muhunkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1265636
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai974857Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1404814Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3932380- 1302286
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv21997- 1091876
- 2561607
- 3821363
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.601203