Ääniasetus

Tietääkö kukaan, miten saisi Skyben ääniasetusten muutokset jäämään voimaaan seuraavan koneen sammutuksenkin jälkeen.
Vaikka muutan äänilaitteet-asetuksen ääni ulos ja -sisään arvoiksi USB-äänilaite, ne on seuraavan kerran Windowssin oletus- arvona.
2580
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siivoa koneesi turhasta kuormasta ja päivitykset ajantasalle. Vikaa ei liene Skypessä, vaan koneessa muuten.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juuk kirjoitti:

Tietääkö kukaan, miten saisi Skyben ääniasetusten muutokset jäämään voimaaan seuraavan koneen sammutuksenkin jälkeen.
Vaikka muutan äänilaitteet-asetuksen ääni ulos ja -sisään arvoiksi USB-äänilaite, ne on seuraavan kerran Windowssin oletus- arvona.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu