kovalevy ongelma

Eli minulla on seagate barracuda 200 gb sata kovalevy.

Windowssiin oikeaan alakulmaan tulee "poista laite turvallisesti" kohta ja kun klikkaa sitä tulee "poista st3200826as asemaa(D:, C:) turvallisesti.. miksi se ehdottaa että poistaisin kovalevyni???
2235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Se toiminto on sitä varten että kun haluat irrottaa laitteen koneesta niin klikkaat sitä kuvaketta jolloin ei jää kummittelemaan esim. D: asema vaan se poistaa sen. Mp.3 soittimissakin pitää käyttää tuota toimintoa.

Äänestä
  • sama juttu ..... älä huolestu.... hih

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


dr phil kirjoitti:

Eli minulla on seagate barracuda 200 gb sata kovalevy.

Windowssiin oikeaan alakulmaan tulee "poista laite turvallisesti" kohta ja kun klikkaa sitä tulee "poista st3200826as asemaa(D:, C:) turvallisesti.. miksi se ehdottaa että poistaisin kovalevyni???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu