Sukulainen ulkomailla lähetti kuvan hienosta sormuksesta ja hinta ihan ok. Tekisi mieli ostaa sen mutta ongelmanan sormuksen koko. Kehtaanko käydä kultaliikkeesä ja mitauttaa sormen koon vai pitäisikö luottaa siihen, että meillä olisi saman kokoiset sormet?
Sormuksen koko?
7
10260
Vastaukset
- Janna
Tietysti kehtaat. Omituinen kysymys.
- jo on onkkelma
voi pyhä yksinkertaisuus!
- Nimetön
Minulla on kihlasormus ja vihkisormus eri kokoa, koska vihkisormus on ohuempi ja siinä menee koko 16, mut vihkisormus on leveä, joten koko 16 ei oikein mahtunut, joten se on kokoa 16,5.Joten leveys kantsii ottaa huomioon!
- Kokenut
Älä osta sormusta kuvan perusteella. Saat mitä sattuu ja kaupan peruminen ulkomaalaisen firman kanssa on hyvin vaikeaa. Kokemusta on. Vihkisormusta ei osteta kuin kerran (no on poikkeuksia),joten kannattaa mennä ostamaan laadukkaat kotimaiset sormukseen KULTASEPÄLTÄ.
- kokenut
Ulkomaiset sormukset joissa on paljon kiviä on usein täysin käyttökelvottomia arkipäiväisessä käytössä. Kivet irtoilevat ja sormuksen korjaaminen on todella arvokaasta .Joskus jopa täysin mahdotonta edes sormuksen hinnalla.
- Titaania
Me ostettiin kihlat Amerikasta kuvan perusteella.
Titaania. Tuli hyvän kokoset ja näköset ja kaiverruskin oli oikein. Ja kyllä kestää. Ei naarmuunnu, taivu, hapetu ym.
USD$50 $5 kaiverrus $20 toimitus $15tulli.
http://www.titaniumrings.com/specials.html - höpönasu
Titaania kirjoitti:
Me ostettiin kihlat Amerikasta kuvan perusteella.
Titaania. Tuli hyvän kokoset ja näköset ja kaiverruskin oli oikein. Ja kyllä kestää. Ei naarmuunnu, taivu, hapetu ym.
USD$50 $5 kaiverrus $20 toimitus $15tulli.
http://www.titaniumrings.com/specials.htmlOlemme myös hankkimassa titaanisia kihlasormuksia Amerikasta ja ongelmana on sormusten koko. Miten USA:n koot menevät suhteessa suomen kokoihin??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4412604Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek142450Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2521485Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.841154Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4311074Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel621056- 155932
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä41918- 56869
- 79855