Mielenkiintoinen havainto:Tähän anonyymiin sähköpostiini ei neljän vuoden aikana ole tullut yhtään roskapostia. Nyt olen parin kk:n ajan kirjoitellut tuonne nörttien (itse yli-ikäinen Nörtti) Suomi 24 tietotekniikan palstalle. Tänä aamuna tuli ensimmäinen "roska", olisikohan asialla yhteinen nimittäjä?
Ps. Sen kaistanopeudenne saatte selville osoitteesta http://www.msoynet.fi/speed, avautuvalta sivulta klikkaat: Nopeustesti/mittaa yhteytesi.
RAUHAISAA JOULUA kaikille !
Ps. Sen kaistanopeudenne saatte selville osoitteesta http://www.msoynet.fi/speed, avautuvalta sivulta klikkaat: Nopeustesti/mittaa yhteytesi.
RAUHAISAA JOULUA kaikille !
Vastaukset 11
Vanhimmat
Yli 1166 kb/s, suurempi kuin luulinkaan. Roskapostia USA:sta tulee paljon, joista osan olen estänyt onnistuneesti.
olen . En ymmärrä mitä tämä testi oikeen tarkoittaa --mutta tulokseksi sain ,vaivaset--
577,87 kbit/s ja hetkenpäästä se oli 577,95.
Näytti minulle 3774,27kbit/s
Tässä se nähdään.
MSOY on sähköyhtiö joka tarjoaa nettiyhteydet...
mainos, mutta saa olla, mutta tietotekniikan käyttöön liittyvä sivuston linkki oli poistettava mainoksena.
Ja, joka ikinen joulukorttiin liittyvä linkki, mainostajien tuottamaa palvelua, nekin ovat pysyneet.
Mikä mättää?
Wanhat Wiisaat Webissä, en kuulu yhdistykseen, mutta hyvää palvelua tuntui sivusto tarjoavan.
Tässäkin ketjussa on mainos :)))))
eihän sefu nyt kaikista välitä mainostakoon,kunhan ei vaan kirjar.
Puolueellista eiks totta.
kirjar mainostaa jatkuvasti itteään miehen
pulasta, ei ole kelvannut kenellekään.
surullista
halveeraukset poistaa, mutta sinullehan tuottaakin huolta kuinka kirjari ei ole miestä saanut.
Taitaa olla vain liian kysytty, eikä osaa valita isosta mies joukosta vielä sitä oikeaa.... joka arvostaa ihmistä, ei aseta itsensä alapuolelle...
Seriffi osoittaa vain ketä kannattaa kunnella ja lukea.... se on.... juuri tällaisia kuin viestisi osoittaa..... olet valinnut sanasi niin hyvin.
Hyvin olet sisäistänyt viestini muutoin, mutta ei minulla pulaa ole miehestä/miehistä.
Pakkaa olemaan kyllä tarjolla, mutta kritiikkini on aika tarkkaa, seulaani harva läpäisee, mutta joka siitä ahtaasta portista sisään pääsee, saakin sitten hyvän palvelun.
Oletko ehkä vapaa??
Rohkeasti vain, vaikka postilla.
Jos avoimuus on mainosta, yhdyn mainostajien seurakuntaan mielelläni. Kirjar kirjoittaa tuntojaan avoimesti. Ihailtavaa! Kuinkahan moni muu nettikeskustelijoista?
Oletko itse oma itsesi nettikeskusteluissa?
Kai minun pitää oppia salaamaan todellinen minäni, luoda tänne jonkinlainen "kaikkia rakastava, kaikkeen myöntyvä, kaikkia kehuva, itseäni väheksyvä roolihahmo".
Ehkä sitten voisin kuulua "joukkoon" saada vastakaikua!
Vaan kun en voi olla muuta kuin oma pieni minäni jonka periaate on rehellisyys.
Minkä kirjootin, sen kirjootin, ja en usko olevani anteeksipyynnön velkaa kenellekään.
Miksi ei saisi sanoa jos elämästä puuttuu jotain?
Jos sanon että minulla ei ole moottoripyörää, kukaan ei reagoi, mutta kun sanon että olen yksin..... siitä joku näkee tähtiä..... niin.... ja poiminkin niitä.