Tumma raita näytössä

Tietäiskö kukaan mistä johtuu, kun tänään avasin läppärin, niin oli keskelle ruutua ilmestynyt ruudun yläreunasta alareunaan tummempi raita. Se on noin 5 senttiä leveä. Onko asetuksissa vikaa vai näyttö rikki?
1224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ollut kauan käyttämättömänä? magneetti saattaa saada aikaan sellaista (ymmärtääkseni).
näkyykö raita kaikkien ohjelmien jne. aikana koko ajan samassa paikassa? värisemättä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


klklklkl kirjoitti:

Tietäiskö kukaan mistä johtuu, kun tänään avasin läppärin, niin oli keskelle ruutua ilmestynyt ruudun yläreunasta alareunaan tummempi raita. Se on noin 5 senttiä leveä. Onko asetuksissa vikaa vai näyttö rikki?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu