isomettän ravia

Miksi hiihtolitto ei vaadi hemohessulta korvauksia kun mediassa mainostaa tänä vuooa seltf timer koni tienannut 350 tuhatta euroa.
Kirvesniemi tainnut voidella osinko rahoilla hiihtoliiton pomot ja fiap:n porukat
Onneksi maailma pelastuu kun karpaasit kaikki lopettavat ja tämä isomettä roikkuu vielä kehäraakkina sääliä anelle joukkueeseen valinnasta Torinoon
Mutta sinne valitaan vain puhtaita urheilijoita.?
41167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

meneehän sinne myös kansallinen ja kansainvälinen häpeätahran kantaja "kiitos Virpi kiitos" Kuitunen.

Äänestä
  • Kukahan on puhdas. Jos nykyisillä menetelmillä tutkittaisiin entiset urheilijat, niin kuinka monta jäisi puhdasta jäljelle. Efedriini esimerkiksi jota käytettiin sodan jälkeen ja paljon muuta.

    Äänestä

Miehet 15 km
1. Jari Isometsä Alatornion Pirkat 39.40,5
2. Tomi Oittinen Joutsan Pommi 30,6
3. Pasi Hartikainen Hyvinkään Hiihtäjät 49,9
4. Johannes Kohonen Taipalsaaren Veikot 50,9
5. Marko Takomo Raision Kuula 1.12,0
6. Joachim Gustafsson Borgå Akilles 1.50,9
7. Hannu Teisala Nokian Urheilijat 2.06,8
8. Johan Gustafsson Borgå Akilles 2.07,8
9. Juha Bäck Hämeenlinnan Hiihtoseura 2.18,0
10. Mikko Holmgren Vantaan Hiihtoseura 2.28,5
11. Esko Sirparanta Kuusankosken Kisa 2.29,1
12. Tony Meyer Borgå Akilles 3.28,0
13. Janne Mononen Rekolan Raikas 3.31,9
14. Mika Kaljunen Kiteen Urheilijat 3.33,8
15. Jari Viljaniemi Orimattilan Jymy 4.06,3
16. Tero Mäkinen Lahden Hiihtoseura 4.09,8
17. Jan Bremer Borgå Akilles 4.13,0
18. Tero Uusitalo Vantaan Hiihtoseura 4.55,4
19. Raimo Kariniemi Sotkamon Jymy 5.07,1
20. Antti Maasilta Kymin Koskenpojat 5.35,7
21. Olli Holmgren Vantaan Hiihtoseura 5.36,8
22. Simo Mänttäri Sippolan Kunto 5.46,0
23. Tuomas Hapola Savitaipaleen Urheilijat 6.12,1
24. Henri Terveilä Hollolan Urheilijat -46 7.19,1
25. Vesa Volanen Kouvolan Hiihtoseura 8.23,8
26. Petri Juurinen Hollolan Urheilijat -46 9.09,0

Äänestä
  • Maailman kärki koolla nimilistasta päätellen. Onhan se Hemometsä näköjään kovassa kunnossa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


self timer kirjoitti:

Miksi hiihtolitto ei vaadi hemohessulta korvauksia kun mediassa mainostaa tänä vuooa seltf timer koni tienannut 350 tuhatta euroa.
Kirvesniemi tainnut voidella osinko rahoilla hiihtoliiton pomot ja fiap:n porukat
Onneksi maailma pelastuu kun karpaasit kaikki lopettavat ja tämä isomettä roikkuu vielä kehäraakkina sääliä anelle joukkueeseen valinnasta Torinoon
Mutta sinne valitaan vain puhtaita urheilijoita.?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu