APUA

Wooda Allen sählää

Auttakaa minua ihmiset joulukiireiitenne keskeltä. Minun pitäisi lähettää suurelle ihastukselleni tekstiviesti, mutta en uskalla. Tuntuu ylitsepääsettömän vaikealta. Mitä kirjoitan hänelle, mitä hän haluaa minun kirjoittavan, mitä en halua kirjoittaa, mitä kirjoitan, mihin sävyyn, nyt hetikö eikö ens viikolla, nyt heti, voisin nähdä, milloin, nyt tänään, viikon vuoden pästä, minä heti. Apua!!

2

455

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jesto

      Älä nyt hosu! Ota ihan rauhallisesti. Et uskalla lähtettää? Oletko aiemmin hänelle viestiä lähettänyt? Jos olet, niin ei hätää. Jos et ole, ei silloinkaan mitään hätää. Tänään sinun ei välttämättä tarvitse kuin muistuttaa olemassa olostasi. Pyydät häntä sitten vaikka myöhemmin johonkin. Kirjoitat nyt vaikka pelkän "hyvää joulua" - teemaisen viestin.

    • No olet rohkea ja kerrot sen mitä itse haluaisit sanoa hänelle. Ei kannata peitellä tunteitaan/halujaan. Ja miksei laittaa viestiä tänään... siitä vaan vaikka onkin jouluaatto. Rohkeutta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      36
      2679
    2. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      2363
    3. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      158
      2074
    4. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      39
      1975
    5. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      20
      1738
    6. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      40
      1309
    7. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      51
      1047
    8. Mitä sanoisit mulle?

      Niin, mitä sanoisit mulle! Sille ainoalle, jota rakastat..
      Ikävä
      86
      1005
    9. Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."

      Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To
      Tanssii tähtien kanssa
      24
      972
    10. Onneksi meidän välillä ei ole mitään negatiivista

      Olen tosi iloinen siitä.
      Ikävä
      114
      914
    Aihe