Noniin elikkäs olis kohta rakkaan tyttöystävän kanssa eka kerta edessä, ja mua on askarruttanut eräs asia. Tai sanokaapa te, NAISET. Että tyydyttäiskö tälläsellä vehkeellä naisen kuin naisen: Pituus parhaimmillaan 17 cm, mutta yleensä stondiksessa semmoset reilu 16 cm. Paksuus 16.5-17 cm.
Ja sitten vastaukset tyyliin: "ei se koko, vaan miten sitä käytetään" ja "hanki elämä" - ja muut tuon tyyliset kommentit voi jättää kirjoittamatta.
Ja sitten vastaukset tyyliin: "ei se koko, vaan miten sitä käytetään" ja "hanki elämä" - ja muut tuon tyyliset kommentit voi jättää kirjoittamatta.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Niin, miten sulle voi selittää, kun jo hylkäät sen oikean vastauksen kysymykseesi? Se on ihan tosi, ettei se koko vaan se miten sitä käyttää.
Katsos kun... Vaikka penis olisikin iso ja paksu, mutta jos ei sitä osaa käyttää, niin ei sillä silloin tyydytä. Ja sitäpaitsi, hyväilykin tekee seksistä miellyttävän. Kunnon esileikki. Pelkkä rynkytys sisään-ulos kiihottaa ainoastaan näytteliöitä pornoelokuvissa. Niin, ja ilmeisesti monia miehiä, mutta ei naisia.
Naisen emättimen pituus on kuitenkin keskimäärin 5-8cm. Joten oikeastaan siihen tyydyttämiseen ei tarvittaisi kymmentä senttiä pidempää penistä. Mutta kun se hyväily... Jos se puuttuu, ei sillä ole väliä kuinka iso peniksesi on.
Siinä sulle vastaus oikealta naiselta, joka tietää seksistä yhtä sun toista. Mutta jos ei kelpaa, niin voithan sä tuudittautua siihen ajatukseen, että kyllä isolla hepillä naisen saa kirkumaan, mitä väliä vaikka se näyttelisikin...
"Siinä sulle vastaus oikealta naiselta, joka tietää seksistä yhtä sun toista. Mutta jos ei kelpaa, niin voithan sä tuudittautua siihen ajatukseen, että kyllä isolla hepillä naisen saa kirkumaan, mitä väliä vaikka se näyttelisikin..."
Kyllä se taitaa olla ihan noin miten sanoit :) Mä tästä taidanki häipyä tyhmän kysymykseni kanssa takavasemmalle ->
Tuskin sun vehkees paksuus on kuitenkaan jotai 16-17 cm.
Tarkennan: Ympärysmitta on 16-17 cm. Ja Lissu, kyllä tiesin noi asiat mitä kerroit. Enkä ajatellut noin miten sanoit, että nainen tykkäisi pelkästä rynkytyksestä.. Nojooh, alkaa mennä heti alussa ohi aiheen että antaapi sitten vaan olla. Kiitti kuitenki kahdelle vastanneelle :)
Jos susta tuntuu että sua on ymmärretty väärin, kannattaako tarkentaa? Ja tyhmiä kysymyksiä ei ole olemassakaan.. :)
HANKI ELÄMÄ!!
Mulla on jo elämä, ja ton toisen kommenttis oisit voinu jättää pois.. Sulta se elämä taitaa puuttua?
Ja Lissulle vielä kiitos asiallisista vastauksista :)
Mutta ajatteleppa itsekkin järjella! Ethän sinä voi mennä neitokaisen luokse ja sanoa, että kyllä suomi24:sen keskustelufoorumissa oltiin sitä tai tätä mieltä, että kyllä se vika sinussa on jos en miellytä! HALOO!! Niitä mielipiteitä on niin monia ja ihastumisen asteita niin paljon... (esim. jos olen todella ihastunut kundiin niin ei haittaa vaikka ei seisoisikaan ja jos kundi ei oikeen muutenkaan miellytä niin vääränlaiset alushousut saattaa antaa viimisen niitin koko touhulle)Ja tämä oli vain yhden ihmisen näkemys todella moniulotteisesta asiasta.
Joten kehoitan jokaista vaan hyväksymään ja arvostamaan itseään juuri sellaisena kuin on-kelpaa tai ei!!
OY ei vois vähempää kiinnostaa AB
Hanki elämä, tai lopeta vanhas.
Mutta onkos sulla? Enpä usko. Meeppäs peilin eteen ja sano itelles tuo sama.
nehsfhiunehsafdsnehsfhiunehsafdsnehsfhiunehsafdsnehsfhiunehsafdsnehsfhiunehsafdsnehsfhiunehsafdsnehsfhiunehsafdsnehsfhiunehsafdsnehsfhiunehsafdsnehsfhiunehsafdsnehsfhiunehsafdsnehsfhiunehsafdsnehsfhiunehsafdsnehsfhiunehsafds
Kyllä se ainakin mut tyydyttäis :D Ja jos toisesta tykkää niin ei siinä paljon munan mittoja kysellä ;) Ja tosiaan, kyl se paljon siitä laadustaki riippuu.. Opetelkaa tyttiksen kans yhdessä :)
Mitä sie itket kun kerran ohitat jopa keskiarvon? En sano sitä mitä ei saa sanoa, vaikka se onkin minulle se totuus. Oman mieheni varustusta en ole mitannut, mutta taitaisi se sinulle pituudessa kakkoseksi jäädä. Ja ah, niin ihana, kaunis ja täydellisen riittävä, välillä tekee tiukkaakin.