Heippa kaikki Bulgariassa matkailleet!Kiitos ja kiva kun voisitte kertoa tuosta matkatoimistosta jotakin.Lennot,oppaat kohteessa, mitä hotellia suosittelisit elämää ja eloa matkaltaan haluavalle perheelle,jolla murkkuikäiset pojat.Haluaisimme olla lähellä rantaa ja kivoja ruokapaikkoja.Entäpä retket,onko esim jeeppisafareita, kannattaako ostaa matkatoimistolta vai "kadunvarrelta"? Ps,Hotellin siisteys on meille melko tärkeää lomalla.
Sunny Beach kesäkuussa
4
1590
Vastaukset
- Viime kesä
Olimme viime kesänä MatkaMonten matkalla Sunny Beachilla ja kaikki toimi niin kuin pitikin. Oppaat oli asiantuntevia ja kaikki pelasi. Hotellimme Izola Paradise oli hyvin siisti v.2004 rakennettu keskihintainen hotelli ja henkilökunta erittäin ystävällistä. Matkaa hotellista rantaan tuli n. 500 m ja keskustaan n.300 m. Hotelli sijaitsee hieman rähjäisen mutta rauhallisen kadun varrella joten nukkumisen kanssakaan ei tullut ongelmia.
Ohjelmaa Sunny Beachiltä löytyy varmasti jokaiseen makuun. Jeeppisafareista en tiedä, mutta ainakin erilaisia retkiä olisi ollut tarjolla. Ranta oli ihana hiekkaranta ja siellä oli vesiskootteriajelua ja veneretkiä ja vaikka mitä. Ravintoloita on pilvin pimein koko alue täynnä, joten hyvän ruokapaikan löytyminen ei ole mikään ongelma.
Meillä ainakin oli kaikin puolin onnistunut loma ja voin kyllä suositella Bulgariaa lomakohteena. BulgariaAirin lentokone ei ollut siisteydeltään mikään huippuluokan kone, mutta palvelu pelasi ja perille päästiin ;) Hauskaa lomaa teille!- Kesäk.Sunny Beach
Kiitos tiedoista, itseasiassa varasimmekin jo tuohon hotelliin paikat,koska matkatoimisto juuri kyseistä suositteli,saimme melkein viimeiset paikat.Joten hyvillä mielin olemme lähdössä, vaikka hieman ensin arvelluttikin.
MUKAVAA JA ENTISTÄ PAREMPAA UUTTA VUOTTA SINULLE! - muutama varotuksen sana
Kesäk.Sunny Beach kirjoitti:
Kiitos tiedoista, itseasiassa varasimmekin jo tuohon hotelliin paikat,koska matkatoimisto juuri kyseistä suositteli,saimme melkein viimeiset paikat.Joten hyvillä mielin olemme lähdössä, vaikka hieman ensin arvelluttikin.
MUKAVAA JA ENTISTÄ PAREMPAA UUTTA VUOTTA SINULLE!Ihan vaan sitä, että ottakaa tosissanne varoitukset taskuvarkaista ja tallelokeron tärkeydestä.Pitäkää vain vähäinen määrä rahaa mukana.Minut ryöstettiin ja kaikki meni.Ryöstö tapahtui niin hienosti,etten voin kuin ihailla heidän ammattitaitoaan.Ohkohan siellä oma koulu taskuvarkaille,jossa opetetaan alan viimeiset niksit?Ihan oli oma moka.Paljon matkustaneena kuvittelin olevani jotenkin parempi kuin muut...vähän hävettää vieläkin, kuinka typerä olin.Nyt osaan taas varoa.(Välillä pieni ihminen palutetaan maan pinnalle).Muuten oli kiva paikka ja edullinen. Hauskaa ja turvallista lomaa.
- simpha-1
Ei missään nimessä Bulgariaan! Tiedän tuoreen tapauksen, että yöllä rosvot menivät hotellihuoneeseen ja veivät 3 hengen suomalaisseurueen kaikki rahat ja matkapuhelimen!
Kannattaa miettiä tarkkaan ennenkun sinne lähtee!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1921368
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138903- 85862
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?52761- 51758
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t253637Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä320614Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7595Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55589- 53584