Saimme pitkän haun jälkeen joululahjaksi nokia 6111:n, ei paska pirä, ei toimi. Puhelin ei toimi kun laitteeseen laitetaan sim-kortti, onko muillakin samanlaisia ongelmia?
Joulu pilalla (nokia 6111)
Haemme ryhmäkanneseuraa
102728
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kertoisitko tarkemmin?
Oletko koittanut tehdä mitä puhelimelle?
Oletko ladannut puhelimen?
Oletko koittanut toimiiko muilla akuilla?
Laite ladattu liikkeessä, koska uusi puhelin kiinnosti sielläkin. Puhelin toimi melko hyvin ilman sim-korttia. Toista akkua ei ole.
Puhelimen toimintoja on testannut useampia puhelimia tuntevia henkilöitä (nuoria) minun lisäksi 53 v.
"Puhelin toimi melko hyvin ilman sim-korttia."
Tuo on jo mielenkiintoinen tieto, mitä kaikkea pystyt tekemään ilman sim-korttia?
Jos olisit vähän myönteisempi kertomaan ongelmasta niin saattaisi joku osata auttaakkin!
Miten toimii ilman sim-korttia, ja miten sim-kortin kanssa?
Onko kyseisen liittymän maksu jäänyt maksamatta?
Ei ole valmistajan vika jos joulukiireissä on jäänyt se viimeinenkin karhukirje huomaamatta.
ps. yritä ottaa muistikortti irti ja kokeile puhelinta sitten.
sorry on kokeiltu
kiitos jos joku muukin on kiinnostunut
Puhelin toimii ohjekirjan mukaan ilman sim-korttia. Esim. kamera, video yms. Tässä nämäkin toimivat vain silloin tällöin. Sammuilee tuon tuostakin. Lataus on puelimen näytön mukaan täysi. Ohjekirjan mukaan latausaika 1tunti 10min.
http://www.puhelinvertailu.com/index.php?eka=k700&toka=6111&kolmas=
Kirjoituksesta päätellen näyttää siltä, että vika on kyllä käyttäjässä...
Ota nyt ensin akku, simmi ja mahd. muistikortti irti. Laita akku kiinni ja lataa sitä noin 10h. (h tarkoittaa tuntia.) Pistä sitten simmi puhelimeen ja ala käyttämään.
Onko kyseessä saunalahden sim kortti..? jos on niin niissä on ollut joitakin ongelmia. En kyl tiedä sen enempää asiasta mutta mitä olen kuullu.!