Mitä tuli lahjaksi?

Minä sain villasukat ja uudet flanellikalsarit!!
111721
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

sukat, kerrasto, dödöä, ne perinteiset

Äänestä
  • Vaimo sai sukkanauhaliivit!

    Äänestä

  • Samat mulle oli pukki tuonut...

    Äänestä

Ja muutama kori olutta, eiköhän niillä pärjää tipattoman tammikuun.

Äänestä

henkselit ja hyvä mieli.Ensimäinen viinaton joulu 12vuoteen.Hyvää ruokaa ja lasten iloiset
leikit turvallisessa yhteisössä.

Äänestä
  • Onneksi olkoon teidäm perheelle!

    Äänestä

tuli koko joulusta, jo usean vuoden ajan tullu sama "lahja".
Toivottavasti muilla oli parempi joulu!

Äänestä

kauniita astioita,suklaakonvehteja,pari cd:tä ja kirjan.Ilta menikin suklaata syöden,kirjaa lueskellen ja cd:tä kuunnellen.Yksinäinen ihminen kun olen,nautin kovasti itse ostetuista lahjoista.....

Äänestä
  • tyttömäinen olo.

    Äänestä

Astioita, kynttilöitä ja suklaata. Onneksi ei löysiä yöpaitoja, kuten viimevuosina! Perinteisiä pörrösukkia jäin kaipaamaan, pitää varmaan ostaa itse itselleen.

Iloisia välipäiviä kaikille! Ensi viikolla alkaa kilojen karistus, sitä silmällä pitäen vielä kinkkua, suklaata ja glögiä vatsan täydeltä :)

Äänestä

lunta,hyvää mieltä ja valkea joulu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Raimo, kirkonmäki kirjoitti:

Minä sain villasukat ja uudet flanellikalsarit!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu