onko kellekkään raskauden ensioireena ilmaantunut nnännipihojen kutina/pistely? =) ihan itseänikin naurattaa...mutta ihan tosissaan, olen vaihdellut eri rintsikoita ja paitoja ku ajattelin että joku materiaali ärsyttää...mutta kaikissa sama juttu. kutittaa niin kutittaa. Kuukautisten pitäis alkaa tänään tai huomenna. Mahassa on vihlonut pari päivää ja eilen itkeskelin useaan otteeseen kaikille mitättömille pikku jutuille. Maha on myös turvoksissa. Raudan makua on ollut suussa ja flunssa (???) päällä. Lämpöä ollut pari viikkoa 37.2-37.5. ja väsyttää. Tuntuis kyllä olevan aikamoinen ihme jos raskaana olisin... jännittää vähän. =) Kertokaa omnia kokemuksianne! Onko ollut samoja oireita, vai kuvittelenko vaan? Tulen sitten kyllä kertomaan onko tärpännyt!
onko tuttu oire?
InkanÄiti
31654
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mulla pitäisi alkaa perjantaina menkat(toivotaan että ei ala)Mut pahalta näyttää kun nyt tänä aamuna tuli pyyhkiessä ruskeaa joka enteilee mulle menkkoja.Rinnat aika arat.Mullakin on kuitenkin mietityttänyt tuo kutina.Ollaan yritetty nyt 1v2kk vauvaa mut ei toivottua tulosta vielä.Tammikuussa ajattelin mennä tutkimuksiin..pelottaa vähän..
=( täällä alkoi vuotaa iltapäivällä.....:( onpas harjmillista! Miksi se joka kuukausi harmittaakin näin paljon!!!! Verta on kyllä tullut huomattavasti vähemmän kuin yleensä kuukautisten aikaan. Vielä elättelen toiveita että olisi valekuukautiset. No, jos huomenna vielä vuotaa niin toivo on vissiin menetetty. Jos ei vuoda, teen testin viimeistään torstaina!
Nyt saa sellaiset henkilöt vastailla joilla on tullu valekuukautiset!! kokemuksia!!
Taidat olla sama joka kirjoitti tuonne elleihin.. Pakko vain sanoa että en todellakaan ymmärrä miksi kirjoittelet noin haaveilevana ja raskautta toivovana jos kerran käytät hormonaalista ehkäisyäkin.. Eikös se ole silloin parempi kun ET olisikaan raskaana??