Siemens cf62 - vikoja??

Pukki toi Siemens cf 62 :n ja kaveri oli heti huutamassa että ei ei, sehän on täynnä vikoja!! eli pitääkö paikkansa? onko em. kännykkämallissa enemmän vikoja verrattuna muihin malleihin/merkkeihin? vielä ei oo mulla ilmennyt. ja sitten vielä, onko semmosella keltavaloisella ja sinivaloisella mtn teknisiä eroja (tai jtn ) kun malli on ilmeisesti sama, vai?
41113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

on helpompi luetella mikä puhelimessa TOIMII (paljon lyhyempi lista)

Äänestä

Olen käyttänyt puolitoista vuotta ja puhelin toiminut ilman mitään ongelmia - wap ja mms mukaan lukien. Akun kapasiteetti pienehkö, mutta tehokkaampi tarvikeakku löytyy.

Äänestä

mulla oli viel kesällä toi puhelin.. pidin sitä puol vuotta ja sinä aikana se päivitettiin 2 kertaa ja kerran kävi huollossa, silti vikoja oli.
Wapin toimimiseksi saamisessa piti tapella.. tilatut asetukset ei toimineet ja asetuksia ei löydy netistä vaan piti siemensin asiakaspalvelusta ne pyytää ja laittaa itse manuaalisesti. niin ja ainakaan buumista ei kannata sitten tilata soittoääniä koska mulla ne ei ainakaan toimineet, rahat vaan menee hukkaan, niitä ei kukaan hyvitä.
Äänen nauhoitus ei toiminut ollenkaan vaikka olisi pitänyt, sanoivat vaan huollosta että ei voi mitään. Välillä aina jumittui wapissa ollessa tai muuten vaan valikkoja selatessa, taustavalot jäi päälle ym.
Vaihdoin nokiaan ja nyt on hyvä puhelin!

Äänestä

Itsellä oli tuo puhelin n. 9kk ja sinä aikana kävi huollossa sammuilun takia neljä kertaa (softa päivitetty, egold-posessori vaihdettu pari kertaa ja radio-osa vaihdettu). Kun olisi viidennen kerran mennyt huoltoon, soitin itse Siemensille, ja aikamme neuvoteltua sain sovittua puhelimen vaihdon uuteen.

Tilalle olisi pitänyt tulla se musta versio, mutta onneksi sitä ei enää saanut, joten sain tilalle cf75 mallin.

Eli muuten oli hyvä puhelin, jos ei satunnainen smmuilu olisi haitannut. Niin ja minä ainakin olen saanut tilattua soittoääniä buumista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-X- kirjoitti:

Pukki toi Siemens cf 62 :n ja kaveri oli heti huutamassa että ei ei, sehän on täynnä vikoja!! eli pitääkö paikkansa? onko em. kännykkämallissa enemmän vikoja verrattuna muihin malleihin/merkkeihin? vielä ei oo mulla ilmennyt. ja sitten vielä, onko semmosella keltavaloisella ja sinivaloisella mtn teknisiä eroja (tai jtn ) kun malli on ilmeisesti sama, vai?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu