Buuttaamaan cd:ltä

hei. pitäisi saada ibm pentium 3 :een asennettua uusi käyttis mutta en löydä bios-asetuksista mistä saisi buuttaamaan cd:ltä alkaen. nyt menee aina tuohon diskettiin enkä pääse siitä eteenpäin.
1168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

BIOSsista jostain valikosta (joko Boot tai Device tai jotain muuta) löytyy boottausjärjestys. Siellä on vissiin nyt ekana Floppy Disk.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jumissa kirjoitti:

hei. pitäisi saada ibm pentium 3 :een asennettua uusi käyttis mutta en löydä bios-asetuksista mistä saisi buuttaamaan cd:ltä alkaen. nyt menee aina tuohon diskettiin enkä pääse siitä eteenpäin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu