Kaikki ruotsalaiset on

Sven ja Thomas menivät naimisiin, vain papin läsnäollessa. Miten on mahdollista, että yksi heistä ei ollut homo? Vastaus:Vihkimisen suoritti naispappi.
31334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mistäkö se johtuu, että Ruotsin kuuluisimmat homot ovat suomalaisia, Mark (Kärkkäinen) Levengood ja Pekka Heino ovat julkkishomoja, jotka poikaystävineen osallistuvat kaikkiin kissanristiäisiin. Yleensä maailmalla homous katsotaan puhtaasti suomalaiseksi ilmiöksi tämän Tuoko Laaksosen eli Tom of Finlandin ansiosta. Tom of Finlandin ansiosta on ollut sanontatapa, that guy is all Finland, eli täys homo.

Äänestä
  • Epäilyttävän hyvin olet perehtynyt asiaan...

    Äänestä

  • Mistäköhän sitten tulee se käsitys, että Suomalaiset pitävät kaikkia Ruotsalaisia homoina?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Soomi kirjoitti:

Sven ja Thomas menivät naimisiin, vain papin läsnäollessa. Miten on mahdollista, että yksi heistä ei ollut homo? Vastaus:Vihkimisen suoritti naispappi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu