yleensa liiketilan siivous on, tyo jota hakisin sijoittuisi aamuun ja tyotunteja 4/paiva.
Pitaako niissa heilua kuin heinamies vai riittaako kavelyvauhti. Oppiiko kaytettavat pesuaineet/tyovalineiden kayton helposti. ei ole aikaisempaa kokemusta alalta.
Kiitos!
Pitaako niissa heilua kuin heinamies vai riittaako kavelyvauhti. Oppiiko kaytettavat pesuaineet/tyovalineiden kayton helposti. ei ole aikaisempaa kokemusta alalta.
Kiitos!
Vastaukset 4
Vanhimmat
kyseessa siis kauppatila
helposti. Yhdistelmäkonetta joudut todennäköisesti käyttämään, mutta sen oppii nopeasti. Muistat vain huolehtia koneen päivittäisestä puhdistuksesta kunnolla.
Työajat ovat yleensä hyvinkin riittäviä, täytyy vain oppia siihen, että tekee aina sen, mikä milloinkin on tärkeää. (Jos jokin paikka on siisti, niin ei käytä sellaiseen turhan paljon aikaa). Työ tekijäänsä opettaa ja silmä kehittyy ajan myötä, jolloin osaat itse katsoa mikä milloinkin on tarpeellista. Työn iloa!
Niin, unohdin äskeisestä, että pesuaineita kannattaa mieluummin käyttää lattioihin ja muuallekin liian vähän, kuin liian paljon. Materiaalit menevät pilalle liiallisesta pesuaineen käytöstä. Olen nähnyt todella monia paikkoja joissa lattiat on pilattu ko. tavalla.
Aika ei aina riitä riippuu kuinka iso kauppa on ja ylimenevästä ajaste ei makseta->kokemusta on..
Itse en enään alkaisi kauppaa siivoamaan,mutta kannattaa kokeilla,jos helpompaa haluat kokeilla niin valitse toimisto siivous.