Kysytäänkö

Siis jos vie koiran eläinlääkärille tai haluaa sille vakuutuksen, kyselläänkö koiraveron perään?
3739
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

maksa koiraveroa? onhan se ihan paska juttu, kun ei kissoista ja muista elukoista makseta veroja, niin miksi sitten koirasta.. mutta silti: MAKSA KOIRAVEROSI!!! ei se nyt niin iso summa ole vuodessa. voi vastaan tulla koiraverotarkastaja.. sellasia on ja ne iskevät ihan yhtäkkiä kun vähiten odottaa. vähän ku tv-lupatarkastajat.

Äänestä
  • joku voi vielä uskoa tuon...:)

    Äänestä

...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


eläinlääkärillä? kirjoitti:

Siis jos vie koiran eläinlääkärille tai haluaa sille vakuutuksen, kyselläänkö koiraveron perään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu