Koittakaapa keksiä ratkaisu tähän! Mies ja nainen menivät avioon keskiviikkona. Seuraavana päivänä he lensivät yhdessä Yhdysvaltoihin ja asuivat siellä tasan yhden(1) vuoden. Palattuaan Suomeen, vaimo työnsi lastenvaunuja, jossa oli kaksi(2) lasta. Molemmat olivat omaa tuotantoa ja syntyneet Yhdysvalloissa. Vauvat EIVÄT olleet kaksoset ja nainen tuli raskaaksi Yhdysvalloissa, eikä näin ollen ollut raskaana ennen matkaa. Pienokaiset syntyivät laskettuun aikaan eikä minkäänlaista esim. keinohedelmöitystä käytetty.
Tämä on helppo, mutta vaatii hieman ÄLLIÄ!
Tämä on helppo, mutta vaatii hieman ÄLLIÄ!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mitä noi keskiviikot ym. tos tekee?Hämäystäkö?
No,nainen oli saanu kolmoset ja yks oli kuollu.
Ja miks niitten Amerikkaan tartti muuttaa tän arvotuksen takia?
Totta todellakin. Itse puutuin tuohon että Suomeen paluun ajankohtaa ei oltu määritelty...
Ainut mahdollisuus on että pariskunta ei palannut suoraan Suomeen vaan muutti muualle välissä ja kävi synnyttämässä jenkeissä vielä toisen mukulan.
Ensin ajattelin että toinen lapsi oli tehty aiemmin, mutta sanoitkin ettei nainen ollut ollut raskaana ennen matkaa...
Pariskuntahan asui Amerikassa vuoden, mutta jutussa ei puhuttu milloin he palasivat Suomeen. Ehkä pariskunta asui vuoden Amerikassa, muutti sitten esim. Italiaan ja sitten Suomeen. Mutta jos lapset eivät olleet kaksosia..
ja niistä yksi kuoli...