611 päivää jäljellä analogisten lähetysten loppumiseen.
611 päivää
Digi avant garde
3210
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jäljellä olevien päivien lukumäärä muistuttaa pedon lukua. Silloin puhkeaa helvetti valloilleen, kun 90% Suomen kansasta kokee pelkkiä ongelmia surkedien digiboksiensa kanssa.
Tosin tämä on vain teoriaa. Todellisudessa analogiset lähetykset tulevat jatkumaan lähes vuoteen 2010 saakkaa keskeneräisen tekniikan takia.
Et sitten,juntta,tajunnut jakaa kuutta kahdella ja sitten kertoa kolmella.Saadaan pelottava ja kauhua herättävä luku 911,jolloin digiverkon mastot kaatuvat ja paholainen palaa maanpinnalle digin houkuttelemana.Koko Suomen kansa saa kärsiä(sian)digin syntisen klo.00.00-01.00 lähetyksen takia.
Digi kuolee vain 611 päivää vielä.