Orchid resort

millaisia kokemuksia kyseisestä hotellista karon beachillä?
kaikki tieto tervetullutta, kiitos etukäteen :)
91468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Huoneissa on sängyt ja ikkunoissa verhot.

Äänestä
  • Ruumiintunnistusjoukot viihtyneet jo vuoden verran, ei voi kovin huono olla..

    Äänestä

  • buddha_ kirjoitti:

    Ruumiintunnistusjoukot viihtyneet jo vuoden verran, ei voi kovin huono olla..

    onko altaassa vettä... onko se märkää?
    kiitos paljon etukäteen!

    Äänestä

sillä on kysytty monta kertaa aikaisemminkin ja ollut juttua

Äänestä

että minkä väriset ne huoneiden tapetit ovat?
kertokaa nyt v***u äkkiä ennen kuin menemme hotelliin itse!! aikaa enää kaksi viikkoa!!!

Äänestä

Hotellirakennuksia on useampi ja allasosastojakin on kaksi. Toinen allasosasto on todella mukava :)

Jos katselit TV:stä tsunamin muistojumalanpalvelusta niin näitkin jo hotellista jotakin, sillä muistotilaisuus pidetiin allasalueella. Ja kuten joku totesikin, majoittuu suomen DVI-porukka tässä hotellissa.

Huoneissa on joko parveke tai maaterassi. Ja toisissa huoneissa on parivuode, toisissa erilliset vuoteet. Pieni jääkaappi löytyy ja telkkarikin on.

Kun joku piruili kysymykseesi heittäen läppänä, että minkäväriset tapetit ovat huoneissa niin voin kertoa, että hotellissa on erisävyisiä huoneita..

Äänestä

Olet valinnut hyvän hotellin!! Yritin miettiä mitä huonoa hotellissa olisi ja en keksi.. Erikoisen hyvää siellä on uima-allas alue ja erittäin hyvä palvelu... Mieleen ovat jääneet viime marraskuulta ja kaksi vuotta sitten uudesta vuodesta nimenomaan mukava ilmapiiri. Erikoiskehut antaisin liikenteenohjaaja miehelle ja hotellin taxi servisen taksimiehille. Taskikuskit olivat poikkeuksetta tosi mukavia ja kierrättivät paikkoihn joihin ei osannut itse pyytää - ja tarkoitan nimenomaan silmänilo paikkoja, en kauppaliikkeitä joihin taksit mielellään vievät kun saavat "bensaseteleitä" jne. Hotellin vastapäätä on tosi mukava kauppias karon marketissa... jne jne. Kaikenkaikkiaan negatiivistä karonilla ja thaimaassa yleensä on ne kimppuun käyvät tailorit. Oikein hauskaa ja lämmintä reissua.

Äänestä

Itse olen ollut parikertaa jo tänävuonna kyseisessä hotellissa ja maaliskuussa mennään taas. Huoneet ovat siistit ja niissä on kaikki tarvittava. Hotellilta löytyy lähes kaikki palvelut, mitä nyt yleensä hotelleista voi odottaa. Olen laittanut muutamia kuvia hotellista sivuillemme, joten käyppä katsomassa.

http://www.thaimaalainen.com

Äänestä
  • kuvia ja kivat kommentit, KIITOS JA

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


phuketissa kirjoitti:

millaisia kokemuksia kyseisestä hotellista karon beachillä?
kaikki tieto tervetullutta, kiitos etukäteen :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu