Romantikan haukkujat

Mikäs siinä Romantikassa niin sylettää? Itse en ole vielä kertaakaan käynyt, mutta tammikuussa menen. Enkä todellakaan aio perua aikeitani sen takia "kun kuulin netistä" :)

Romantikan kehujatkin saa kertoa niitä hyviä puolia!
152496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

seuraan,jos siitä tykkäät.Muista antaa epäkohteliaisuudesta palautetta.Älä tyydy huonoon asiakaspalveluun.

Äänestä

Toivotaan, että matkasi menee hyvin. Mielellään ei viikonlopun laiva täynnä lähtö, vaan hiljaisempi viikolla, jolloin palvelu hieman parempaa. Jotenkin siellä tuntuu olevan sellainen "hälläväli" asenne monella työntekijällä. Kyllä siellä tulee ikävä Operan palvelua.

Ei kannata näiden kommentien vuoksi tietenkään perua matkaa.

Hyvää matkaa!

Äänestä
  • Sattuu olemaan talviloma niin pystyy lähtee viikollakin. Ei viititty maksaa tuplahintaa pe tai la lähdöstä...

    Äänestä

Itse ihmettelen aina noita Romantikan haukkuja lukiessani, että mahdetaankohan puhua ollenkaan edes samasta laivasta. Omat kokemukseni Romantikalta ovat pelkästään positiivisia, koskaan en ole huonoa palvelua siellä saanut.

Äänestä

hieno ja iso laiva paras Tallinkilta eikä kyllä juoppoja läheskää niin mitä jollain Viikkarin Rosellalla tai Meloodialla jotka kummatkin hirveitä purkkeja.
Ainoo huono puoli juuri on tuo tympeä palvelu , kun kaikki työntekijät on virolaisia niin heille ei nähtävästi ole opetettu mitä ystävällinen palvelu on.
Minulla itselläni ainakin on aina laivalla hauskaa ollut ja se se kait on pääasia :)

Äänestä
  • Onkohan siellä romantikalla sit ihan paska palvelu? Itse oon menossa uudenvuodenaattona romantikalle! Noh.. jos on huono palvelu niin hyvä seura Virve Rostin tahdissa pelastaa illan! ;)

    Tallinkin meloodia on kyllä hirvee!! Joskus oltiin pe iltana nii ainut isompi ravintola oli tyhjillään.. Joku hirvee humppabändi soittamassa ja jotain muutamia 50v äijiä yrittää meitä iskee.. (itse oon 20v..) :P

    Äänestä

  • Uusvuos laivalla kirjoitti:

    Onkohan siellä romantikalla sit ihan paska palvelu? Itse oon menossa uudenvuodenaattona romantikalle! Noh.. jos on huono palvelu niin hyvä seura Virve Rostin tahdissa pelastaa illan! ;)

    Tallinkin meloodia on kyllä hirvee!! Joskus oltiin pe iltana nii ainut isompi ravintola oli tyhjillään.. Joku hirvee humppabändi soittamassa ja jotain muutamia 50v äijiä yrittää meitä iskee.. (itse oon 20v..) :P

    Ainii.. pitää varmaan tulla kertomaan sit risteilyn jälkeen 1.1 että oliko ihan paska purkki ja surkee palvelu :)

    Äänestä

  • Uusvuos laivalla kirjoitti:

    Ainii.. pitää varmaan tulla kertomaan sit risteilyn jälkeen 1.1 että oliko ihan paska purkki ja surkee palvelu :)

    Kerran oon Romantikaa kokeillut ja toista kertaa ei tule. Hyi helvata.... Meloodiasta olen kuullut ystävieni kertomukset ja en ole sille laivalle koskaan erehtynyt. Enkä erehdy. Koskahan menee romuttamolle koko alus? 2007 ilmeisesti.

    Äänestä

  • Uusvuos laivalla kirjoitti:

    Ainii.. pitää varmaan tulla kertomaan sit risteilyn jälkeen 1.1 että oliko ihan paska purkki ja surkee palvelu :)

    uutenavuotena ?

    Äänestä

on paska

Äänestä
  • Uutenavuotena oli hauskaa! Palvelu pelas hyvin.. paitsi välillä starlightpalacessa sai venata juotavaa tosi kauan! Ja buffetissa oli jonoa mutta hyvää ruokaa, eikä kesken ruoka loppunut! Virve rosti oli muuten loistava :) Kannattaa mennä kattoo sitä..

    Äänestä

  • Minä vain.. kirjoitti:

    Uutenavuotena oli hauskaa! Palvelu pelas hyvin.. paitsi välillä starlightpalacessa sai venata juotavaa tosi kauan! Ja buffetissa oli jonoa mutta hyvää ruokaa, eikä kesken ruoka loppunut! Virve rosti oli muuten loistava :) Kannattaa mennä kattoo sitä..

    Jos et ole tottunut syömään muualla kuin pikaruokapaikoissa - sillon Tallinkin palvelu voi kelvata. Hintataso on kallista

    Äänestä

..mennään. Saa nähä muistaako millasta palvelu oli ;)

Äänestä
  • Millaista oli?

    Äänestä

Lyhyesti: Olimme noin 9 henk. lokakuussa 2007 Galaxyllä. Itse olen käynyt monesti Tallinnassa koska mun hyvä opiskelukaveri muutti takaisin kotimaahan noin 5v sitten. Minun hyvä opiskelukaveri asui suomessa noin 8v yhteensä. Hänen kertomiensa mukaan virolaisilla on vähän erilainen tyyli kun meillä suomessa ja ehkä muissakin pohjoismaissa mutta.... mennään asiaan.

Palvelu Galaxyllä ja henkilökunnan asenne vastaan maksaville asiakkaille oli semmosella tasolla että en ole koskaan kokenut vastaavanlaista.

VASTAUS: Meidän 9 hengen seurue päätettiin että vastedes matkustellaan joko Viking Linellä tai Eckerö Linellä. Tallink/Silja on historia. (vaikka siljalla varmasti on erilaista, niin samaan paikkaan menee rahat ja sinne me ei haluta meiän rahoja tuhlata)
Tämän pitäisi kertoa mistä on kysymys!?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tero kirjoitti:

Mikäs siinä Romantikassa niin sylettää? Itse en ole vielä kertaakaan käynyt, mutta tammikuussa menen. Enkä todellakaan aio perua aikeitani sen takia "kun kuulin netistä" :)

Romantikan kehujatkin saa kertoa niitä hyviä puolia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu