onko kellään kokemusta siitä knnystä et onks se hyvä vai huono??????
nokia 6060
*jasmin*
1011174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
http://www.matkapuhelininfo.com/forum/viewtopic.php?t=50348&highlight=6060
No eihän tuossa ollut juuri mitään 6060-sestä, kuka kyseli musiikkipuhelinta? Harhaan-johtavaa tuo edellinen haku.
Mulla on 6060 joka oli 2 viikkoa käytössä,sitten huomasin että näyttöön tuli naarmuja näppäimistä vitos (5) näppäimen nystyrät sekä kaksi alinta riviä hankaavat näyttöön selvät jäljet ja myös näppäimet naarmuuntuivat. Tänään tuli myyjältä soitto, (kun on ollut 3 viikkoa huollossa) huollon mukaan(powermill) kyse on kulumisesta eli ei kuulu takuun piiriin !!! ja sitä mieltä oli myös nokia kun myyjä soitti sinne ja ihmetteli heidän kantaansa, myyjänkin mielestä puhelin on viallinen. Nokia oli vaan sanonut että asiakas ottakoon yhteyttä kuluttaja-asiamieheen jos ei päätös miellytä. Että näin nokia kohtelee nykyään asiakasta.
ostin 6060:n toissa päivänä.auttaisko jos läppiksen väliin laittas jonkun korokkeen tai vastineen.vissiin näppis hinkkaa näytöön vai ymmärsinkö oikein.kaverilla meni nayttö rikki n.2 viikkoo vanhasta puhelimesta.käyttäjän vika nokian mielestä 80 eur lasku.näyttö on ihan vetelä sormella painaen.taitaa olla vaan pieni pöytäpuhelin ja aika kallis sellainen.
Kyllä paras tuohon hintaan, vaikkei 3G olekkaan, niin on sentään sähköposti, ja uutiset, jääkiekko ym seurattavissa noin vain. Ja hälyyttävä kalenteri, siinä minulla kaikkien synt. ajat ym. Voi seurata mm. kelikameraa kuvineen niinkuin netissä, ja muuta liikennettä, jos jonnekkin meno tms. SUOSITTELEN, Itselläni ollut noin vuoden, ja nyt olen tyytyväinen omistaja.
miten ne toiminnot aktivoidaan.
Puhelin on mulla ollut käytössä nyt kuukauden, ja olen ollut erittäin tyytyväinen. Jos haluaa tajunnanräjäyttävän hienostelupuhelimen, kannattaa ostaa joku muu. Nokia 6060 on hyvä peruspuhelin, ilman ylimääräisiä hienouksia. Kuoreen ja näyttöön on tullut muutamia naarmuja, mutta ne eivät menossa haittaa. Puhelinta on mukava käyttää ja olen huomannus sen itselle parhaaksi mahdolliseksi vaihtoehdoksi.
Jos jostain luet, että puhelimen kanssa on ollut onglelmia, tai että puhelin sekoilee tai siinä ei ole luvattuja toimintoja tai se on vaikea käyttää, se johtuu vain siitä etteivät käyttäjät ole lukeneet käyttöohjeita. Käyttöohjeissa kerrotaan kaikki tarpeellinen, ja se kannattaa lukea.
Eli ei, puhelin ei ole huono.
Mulla on 6060:ssä näyttö hajalla mutta en tiedä että onko se tyyppivika? Antennien hajoilu on näissä tyyppivika, mutta mulla ei ole vielä ainakaan toistaiseksi antenni katkennut kännystä.
Ihan kelpo luuri, mutta yleensä näissä katkeaa antennit helposti, mutta minulla antenni ei ole ainakaan toistaiseksi katkennut.
Itsellä sama puhelin (ei käytössä) mutta näyttö on hajalla, siis kun sen käynnistää niin näyttö on sininen ja näppäinvalot tulee esiin, ja myöhemmin näppäinvalot sammuu, ja kun painan jotain näppäintä niin niitä näppäinvaloja ei tule, ja sitten näyttökin sammuu 🤔 missä vika 🤷