Minnekkäs menette Uutena Vuotena? Ammutaanko torilla raketteja? Ensimmäin vuodenvaihteeni täällä.
Uusi vuosi Porvoossa?
tyttönen22
132186
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Nukkumaan menisin mutta meteliä on liikaa, ehkä menen 23:n jälkeen baariin ja puoli yhdeltä kotiin. Sillä tavalla raketeista tarvitsee tietää mahdollisimman vähän.
Ei täällä mitään tapahdu, mene ystäväsiesi seuraan ja pidä hauskaa, oli ne sitten missä, porvoo haisee.
Onneksi olkoon, Porvoo on hyvä paikka asua. Vaikka tällä keskustelupalstalla on pieni mutta äänekäs helsingin "ihailija" joukko jonka mielestä porvoossa ei ole mitään hyvää. Ihmettelen vaan että miksi ne eivät muuta sinne kun se on niin ihmeellinen ja hieno paikka.
Niin ja uutena vuonna ei muuta kuin keskustaan, kyllä sieltä yleensä jonnekkin päätyy.
molemmat kaupungit ihan perseestä, hesasta varsinkin vuosaaren alue, sieltä on elämääni tullut pelkkää murhetta... kiitos tästä helvetillisestä vuodesta!
Miks porukka ei tosiaan muuta pois täältä,jos kerran niin paljon "haisee".
Porvoo on suht hiljainen ja rauhallinen kaupunki,ja rakastan tätä paikkaa...enkä pois aijo muuttaa.
Sinulle "aloittaja"; Porvoosta löytyy monia paikkoja. Oletan että 22 viittaa ikääsi...siinä tapauksessa suosittelen gigua,vaikka se täynnä varmasti onkin. Siellä on "dobbel timme",eli kaikki salmarit,lonkut,bisset ja siiderit 2 yhden hinnalla. Viimestään varttia vailla 12 kannattaa siirtyä torille,missä _paljon teinejä_ mutta myös ilotulitteita.
Omasta suunnitelmastani tiedän vasta sen,että aijon dokata,ja paljon. Paikka on auki vielä,mutta kyllä sitä jonkun kotiin aina pääsee. :)
Monilla on elämä Porvoossa, eikä elämää niin vain jätetä taakse ja lähdetä Helsinkiin tms. vaikka välillä tämä pikku tuppukylä alkaisikin ottaa päähän.
Asun itse 50/50 Porvoossa ja Helsingissä, muuttaisin kyllä välittömästi kokonaan Helsinkiin jos elämä antaisi periski. Vaikka välillä Porvoon pienuus ym. ärsyttää, en silti voi jättää miestäni ym. tänne jä häipyä...
vuosaari sucks. ollan vissiin kohtalotovereita? XD
Menen gigliniin ja sieltä otan mukaani jonkun pienessä humalassa olevan tiukkapeppuisen 19v tytön.
lol.... Otat taxijonosta jonku eläkeläisen kuitenki
mä vedän kotona kalsarikännit ja näen tähtiä! mut oonki kamppulasta.
Kamppulassa ei voi muuta tehdäkään, kun ei voi uloskaan mennä. Pelottava paikka varsinkin viikonloppuina.
Porvoon tori, löytyy jengiä ja meininkiä.
Pitääkö uutena vuotena mennä johonkin??
miksi ihmeessä?